Verdiği Vaatleri Gerçekleştirebilecek, Özü Sözü Bir Başkan Adayı: Murat Özçep
Nisa İdil   VARAN
29.09.2018

 1975 yılında Artvin’in Hopa ilçesinde dünyaya gelen Murat Özçep memleketine olan sevdasıyla bilinir. Hopa’da yaptığı görevler ve hizmetler sonrasına bir yenisini ekleyerek belediye başkanlığına aday adaylığını açıkladı. 

Bugüne kadar yaptığı çalışmalarını daha da büyüterek halkı için en iyi hizmeti vereceğine iddialı bir başkan adayı.
 
Kendisinden bahsedecek olursak; 
Murat Özçep, 27 Aralık 1975 yılında Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Başköy’de dünyaya geldi. Evli ve iki çocuk babasıdır. 
İlkokul ve lise eğitimini Hopa’da tamamlamasının ardından; Anadolu Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü’nden mezun oldu.
Memleketi için hizmet etmeye başlayan Özçep, 2004 yılında Hopa Başköy muhtarı seçilerek “Türkiye’nin en genç 2. Muhtarı”unvanına sahip oldu. Bu görevini 2 dönem üst üste seçilerek 2014 yılına kadar devam ettirdi.
Kendisini halka sevdiren ve çalışmalarını en iyi şekilde sürdüren Özçep, 2011 yılında Hopa Muhtarlar Derneği Başkanlığına daseçildi.
2010-2014 yılları arasında Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu Başkanlığıgörevini yürüterek çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
Bu görevlerinin yanı sıra siyaseti de asla ihmal etmedi. 
2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisi, Hopa Artvin İl Genel Meclis üyesiseçildi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin en genç il genel meclisi üyesisıfatına sahip oldu.
Memleketine olan sevdasını futbol takımına da yansıttı ve 2017 yılında Artvin Hopaspor Masterler ve Veteranlar Kulübü Başkanlığı’nıyürüttü. 
2017-2018 yılları arasında Artvin Hopaspor Başkan Vekilliğigörevini üstlendi.
Hopa’ya ve Hopaspor’a sevdalı bir başkan adayı Hopa’yı hep daha iyi yerlere getirmek için çalışacağının garantisini veriyor. 
Murat Özçep, her zaman haksızlıkların karşısında mücadele etmiş bir memleket sevdalısıdır. Bugüne kadar olan memleket sorunlarıyla canla başla mücadele etmiştir. Hopa’da 9 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Sonrasında ise yaraların sarılması için aktif çalışma yürüttü.
Cerattepe’de yapılması planlanan maden projesine karşı Artvin halkının mücadelesinin içinde yer aldı. Türkiye’deki diğer maden alanlarını gezerek konu hakkında detaylı bilgi sahibi oldu ve konuyu İl Genel Meclisi gündemine taşıdı.
15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, darbeyle hiçbir ilişiği olmadığı halde hukuksuzca gözaltına alınan ve tutuklanan kamuoyunda “Hopalı Gençler” olarak bilinen 9 genç ve aileleriyle dayanışma gösterdi. Konuyu İl Genel Meclisi’ne taşıdı.
2018 yılında Hopa’da açığa alınan 38 öğretmenin göreve iadesi için Hopa’da bulunan STK’lar ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ile iş birliği içerisinde çalışmalar yürüttü. Son öğretmenin göreve iadesi sağlanıncaya kadar konunun takipçisi oldu.
Daima demokrasiden ve özgürlükten yana olan Özçep, her türlü hukuksuzluğun karşısında durmuş ve haksızlıklara asla boyun eğmemiştir. Bugün gelinen nokta da ise Hopa Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklamıştır. 
Rantçı değil halkçı ve sosyal belediyecilik anlayışını hedef alacağını söyleyen başkan adayı,
Bugünü düşünen değil geleceğin belediyeciliğini kurmayı hedeflemektedir. 
Ortak, şeffaf ve katılımcı bütçe anlayışıyla halkın sorunlarına çözüm arayan,
seçildiği takdirde halkın belediye yönetimine bizzat özne olarak katılmasını sağlamak amacıyla Mahalle Meclisleri ve Kent Meclisi anlayışını benimseyen bir başkan olacaktır. 
Daha şimdiden halka bir araya gelen Özçep, yapılan ziyaretler ve fikir alışverişleri sonucunda ortaya çıkan acil sorunları öncelikli çözüm listesine aldı. 
Bunlar;
Su sorunu,
Trafik ve araç parkı sorunu,
Uyuşturucu sorunu,
Çöp sorunu.
Acil çözümlerden hemen sonra çalışmalarını genişleten başkan adayı, vatandaş için yeşil politikasını savunuyor. 
Hizmetlerini tek tek açıklayan Murat Özçep,
Tek merkezli kent değil çok merkezli kent kuran, mahalleleri birer merkez olarak yeniden düşünen; park, okul, ulaşım, sağlık, altyapı vb. hizmetlerine de öncelik tanıyor.
Mahallelerden köylere kadar öğrenci ve engelli öncelikli toplu ulaşım,
Toplumsal yaşamda ve iş hayatında kadınlara ve gençlere öncelik tanıyan
Eğitim ve sağlık alanında destekleyici politikaları yaygınlaştırmayı hedefleyen,
Sorunlardan en fazla etkilenen kadınları, çocukları, engellileri ve yaşlıları koruyucu politikalara öncelik veren bir başkan adayı.
Kentin tarihi mirasının doğal ve mimari yapıda yaşatılması ve geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yürüteceğinin de sözünü veriyor.
Tüm canlıların barış ve güven içinde yaşayabildikleri ortak bir yaşam alanı olması gerektiği yaklaşımıyla sokak hayvanları konusunda etkin çalışmalar yapacak.
Sanat ve kültür alanında ise nitelikli sanatsal çalışmaları tüm toplumsal kesimlere yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır.
Ticarileşmiş ve büyük sektör haline gelmiş birkaç spor dalı nedeniyle ihmal edilen spor dallarına özel bir ilgi ve destek sunan ve amatör sporun ve bireysel branşların geliştirilmesine çalışan; halkın spor yapma olanaklarına ulaşma imkanı kısıtlı engelli, kadın vb. kesimlerini öncelikli gören başkan adayıdır. 
Teknolojiyi, gelişen sosyal medyayı önemseyen; yazılım ve uygulamalarla bu alanlarda da ulaşılabilen ve halka online hizmet vermeyi de amaçlamaktadır.
Çay, fındık ve bal gibi yöremizin ürünleri hakkında üreticinin hakkını savunan, kooperatifleşmeyi önceleyen Murat Özçep üretimi de teşvik edeceğinin sözünü verdi.
 
‘Hep Beraber Yaşanabilir Hopa Projeleri’nden yola çıkarak geniş ve detaylı çalışmalarına yer veren bir başkan olmak için canla başla çalışacağından hiç şüphem yok. 
Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren kendisini memleketine adayan halk adamı Murat Özçep inanıyorum ki daima hep en iyi yerlerde olacak.
Hopa’ya yakışan ve Hopa’nın hakkettiği çalışkan, dürüst ve azimli bir başkan yolun açık olsun … 

Bu makale 15011 kez okundu.

Yazarın Diğer Yazıları
Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
08Haber Yazarlar
Mithat TAHTALI
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com