30 AĞUSTOS HUTBESİNDE YİNE ATATÜRK YOK!
Sami   ÖZÇELİK
30.08.2021

 Atatürk'e ihanet edenlere baktım da, neredeyse hepsi "NANKÖR!". Neredeyse hepsi onun kurduğu bir kurumun başına gelmiş, oturduğu koltuktan Atatürk'e hakaret ediyor!. O kadar çok kurum sayabilirim ki. Bu kurumların başında da maalesef "Diyanet" geliyor!. Diyaneti Atatürk kurdu. İnsanlar, dini Kur'an'dan öğrensin, Şığtan, şeyhten, tarikattan, cahilliğiyle dünyaya karanlık gibi çöken cemaatlardan kurtulsun diye.

 
Ama zaman içinde bu tarikatlar Diyaneti ele geçirdi!. Neredeyse alayı cumhuriyet ve Atatürk düşmanı. Çok az din görevlisi Atatürk'e dua eder, adını anar. Onlara da soruşturma açılır!. Açıktan olmasa da aba altından sopa gösterilir.
Bu yıl da 30 Ağustos Hutbesinde Atatürk yine yok!. Zafere atıf var.
Ama Atatürk yok, şaşırdık mı? Ya arkadaş siz nesiniz? Siz bu savaşın komutanının adını söylememek için neredeyse dilinizi kesecek hale gelmişsiniz? Kimsiniz siz? Kime ve neye hizmet ediyorsunuz? Bizim vergilerimizle maaş alıp Cumhuriyetin, laik, hukuk, demokratik Türkiye Cumhuriyetinin karşısında duruyorsunuz.
 
Söylemleriniz, eylemleriniz Ortadoğu ülkeleri özentisi içinde!. Milli günlerde camilerE bayrak asmazsınız, Atatürk'ün adını bir kere anmazsınız. Türkiye'nin kurtuluşu dinimizin de kurtuluşu olmuyor mu yoksa? Fesli gibi sizde mi "keşke Yunan Kazansaydı"cılardan mısınız? Zaten onu ziyaret edip bir de külliyiyat takdimi yapmıştınız unutmadım!.
 
Bu sene de 2010 yılında başlatılan Görmezin geleneği devam etti. Atatürk'ün adı anılmadı. hutbede Diyarbakır'ı fetheden Hazreti Ömer'in komutanı İyaz bin Ganem'in adını anan Diyanet, Büyük Taarruz'un Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk'ten hiç bahsetmedi. Hutbede şu ifadelere yer verildi:
 
“Henüz Hz. Ömer'in hilafet yıllarıydı. Cenâb-ı Hakk'ın yardımı, İyâz bin Ganem komutasındaki sahabe-i kiram efendilerimizin cesaret ve fedakârlığıyla Diyarbakır fethedilmiş, Anadolumuz'un kapıları İslam'a açılmıştı. İçinde bulunduğumuz Ağustos ayındaki nice zaferlere bizi ulaştıran, işte bu ruhtur. Malazgirt'te, Mohaç'ta, Sakarya'da, Büyük Taarruz'da, bütün terör örgütleriyle ve şer güçleriyle mücadelemizde hep aynı ruh vardır.”
 
Hutbede Alpaslan'ı, Atatürk'ü anmayan Erbaş, gelen tepkiler üzerine twitter üzerinden mesaj paylaştı!. Orada adları yazdı!. Nereden bakarsanız samimiyetsizlik. Bu gidişatın hayra olmadığını aslında herkes biliyor. Beyler aklınızı başınıza alın. Afganistan, Pakistan, Irak, Suriye, Libya ne halde bir bakın. Sizin dediğiniz gibi olmuyor işte.
Geçen yıl Diyanet Egede denize nazır çok büyük bir proje yaptı. 100 milyonluk(Trilyon) Külliye yapımına başladı!..
 
Ayasafya'nın açılışında Atatürk'e lanet okuyanlar, onun kurduğu ülkenin verdiği itibar ile ve diyanet İşleri Başkanlığı gibi çok önemli bir makamdan, zırhlı araç içinde bir eli balda bir eli yağda yaşıyor!. Mustafa Kemal Atatürk'ü seven cumhuriyetçi, Laik, sosyal Hukuk devletini savunan insanlar ise bu ülkenin üvey evladı muamelesi görmekte!. Bugün 30 Ağustos zafer Bayramı ve şehitlerimizi anma günü. Siz 100 trilyonluk külliyat yaparken benim canım yandı, Yoksul insanları düşündüm. Ve 14 Aralık 2020 tarihinde bir şiir yazdım. Bu şiirimle bitiriyorum. Okuyan zaten anlayacağını anlayacaktır.
 
DİYANET-İ KÜLLİYE!
 
Saraylar külliyeler uçuşuyor havada,
Pişecek aş kalmamış tencerede tavada,
Yoksula açlık düşmüş yaşam denen davada
Dinden haktan söz eder külliyeden diyanet!
 
Bizlere yüz trilyona külliye yapacakmış
İtibarı yükseltip mutluluk saçacakmış
Fakirlerin yolunu cennete açacakmış
Cennetin mütahidi oldu bizim diyanet!
 
Seksen bin camimizin yapan da bu millettir
Gösteriş, israf değil, Helal lokma nimettir
Yalnız tokları değil açları da bilmektir,
Sen yoksula masallar anlatırsın diyanet!
 
Bir hurmayla peygamber orucunu tutardı
Tek hırkayla bir ömür ümmetiyle yaşardı
Sevgiyle merhametle yüreğini açardı
Sense külliyelerde kapanırsın diyanet!!!
 
Hiç vermeyi bilmezsin almaya alışmışsın!
Trilyonluk araçlara saraylara dalmışsın!
Aslını unutmuşsun ne hallara kalmışsın
Rıfat Börekçileri bilir misin diyanet!
 
Artviniyim yazdıkça benim yaram kanıyor!
Sahtekarlık içinde hakikatler yanıyor
Gözlerim duvarında Atatürk'ü arıyor
Atatürk'ü anmayı ar sayıyor diyanet,
Bu sizin yaptığınız ihanettir, ihanet....
-Sami Özçelik-

Bu makale 282 kez okundu.

Yazarın Diğer Yazıları
Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
08Haber Yazarlar
Ahmet NİŞANCI
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com