Artvin Kamuoyuna…
Rasim   YILMAZ
16.01.2021

 [12:35, 16.01.2021] Rasim YILMAZ: Sevgili Artvinliler ve Ankara Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği Üyeleri,

1988 Mart ayında üye olduğum Ankara Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği’yle ilişkilerim, o günden beri hiç kesintiye uğramadan bu günlere kadar geldi.
1992 yılında ilk girmiş olduğum yönetim kurulu üyeliğini; Rahmetli Ahmet Vehbi Melek, Sayın Süleyman Karadeniz ve Sayın Güner Yalçın’ın başkanlıkları dönemlerinde sürdürdüm. 2001 - 2003 döneminde de derneğimizin başkanlığını yürüttüm. Son olarak 2019 Mayıs ayında yapılan genel kurulda, bir grup arkadaşımla tek liste olarak girmiş olduğumuz seçimlerde dernek üyelerinden yetki aldık. Bize yetki veren üyelerimize teşekkür ederim.
Bu son genel kurulda arkadaşlarımla aday olmamızın temel gerekçesi, 2020 yılının 70. kuruluş yıldönümü olması nedeniyle, derneğimizin adına ve geçmişine uygun anma ve kutlama etkinlikleri yapabilmekti. Bunun ilk adımı olarak da Artvin’imizin özgürleşme günü olan 7 Mart’ta, Atapark’ta geniş katılımlı Halk Şöleni düzenlemek ve toplu olarak Anıtkabir’i ziyaret etmekti.
Ancak ne yazık ki sınırda gelişen savaş koşulları ve askerlerimizin şehit olması, şölenden vazgeçmemize neden oldu. Sadece Ata’yı ziyaret etmekle yetinmek zorunda kaldık.
Yine 7 Mart 2020 günü için organizesi tamamlanmış olan Artvinliler yemeğini de yine aynı gerekçelerle ileri bir tarihe ertelememiz gerekti.
8-9-10 Mayıs günlerinde Gençlik Parkı’nda yapacak olduğumuz üç günlük “Kültür ve Sanat Şöleni" çalışmaları hızla devam ederken bu kez de koronavirüs salgını dünyayı ve ülkemizi etkisi altına aldı. Bu nedenle her türlü toplantı, gösteri ve etkinliklerin yasaklanması sonucu bu şöleni de gerçekleştiremedik.
Ancak yeni biçimiyle, zengin bir içerikle Atabarı dergisinden bir sayı çıkardık; ama salgın nedeniyle dağıtımında büyük sıkıntılar yaşadık.
Bütün bunlar yetmezmiş gibi, kendi aracımla Artvin’den Ankara’ya gelirken, 16 Kasım’ı 17 Kasım 2020 gününe bağlayan gece, Rize’nin Pazar ilçesi çıkışında geçirdiğim sağlık sorunu nedeniyle, Ankara’da bir hastanede baypas ameliyatı olmak zorunda kaldım. Ameliyat sonrası doktorlarım 6 ay gibi uzun bir süre kimseyle görüşmemem gerektiğini belirttiler.
Bizler, demokratik mücadele kültürü ve sivil toplum örgütleri geleneğinden gelen insanlar olarak, biliyoruz ki bu örgütlerin yaşaması, yaşatılması ve sürekliliği esastır.
Yukarıda belirttiğim nedenlerden ötürü, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın itirazlarına karşın, derneğimizin başkanlığından ve yönetim kurulu üyeliğinden ayrılmış bulunuyorum. Ekip arkadaşlarımın bu bayrağı gerektiği gibi taşıyacaklarından en ufak bir kuşkum söz konusu değildir. 
 Tüm üyelerimize, tüm Artvinlilere ve yönetim kurulu üyelerine sağlıklar, mutluluklar ve başarılar diliyorum.  
Saygılarımla. 15 Ocak 2021
 

Bu makale 1446 kez okundu.

Yazarın Diğer Yazıları
Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
08Haber Yazarlar
Mithat TAHTALI
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com