İSTANBUL BAHÇELİEVLER YUSUFELİLİER DERNEĞİ TANIŞMA DAYANIŞMA GECESİ’NİN ARDINDAN
Mithat   TAHTALI
18.02.2019

 

Dün gece Şirinevler'de Yusufelililer Yardımlaşma Derneği’nin Bahçelievler Belediyesi Kültür Merkezi’nde tanışma-kaynaşma gecesi vardı. Piramit Restoran’da akşam saat 19.00’da başlayan yemekli, müzikli davette katılım yoğundu. Orkestra eşliğinde tulum ile horonlar oynandı. Akordiyon ile Şavşat Meydancıklı Erol Temel güzel bir müzik ziyafeti çekti.

Derneğin üyeleri daha çok Yusufeli Çamlıca 'Nusuncur' köyünden olup Kaplan, Köse, Cellat ve Aslan aileleri ağırlıktadır. Gecede gerek horonlarda, gerek konuşmalarda ve gerekse nakit yardım noktasında Kaplanlar göz doldurdular. İş adamı Enver Kaplan Bey’in oğulları ve yeğenleri 5-10-15 Bin TL nakit yardımda bağışta bulundular. Baş taraftaki masada Fuat Kaplan, Cevher Kaplan, Enver Kaplan, İsmet Acar, Sami Seçkin, Mehmet Kocatepe Beyler bulundular. Mehmet Kocatepe heyecanlı bir konuşma yaparak Artvin'e geri dönüşlerin başladığını ve ayrıca yatırım için gelecek iş adamlarımıza her türlü kamu desteğini vereceklerinden bahsetmesi davetlilerden büyük alkış aldı.

Salonda Yusufelililer ağırlıkta olsalar da her ilçemizden ve hemen her dernekten katılanlar olduğunu gördüm. Şavşat Çoraklı köyünden Dernek Başkan Yardımcısı Nizam Coşkun Bey oradaydı. Macahellilerden sosyal faaliyetlerde her zaman önde olan Hasibe Özkan Hanım oradaydı. Şavşat Dutlu köyünden Temel Evbaşı, Ardanuçlulardan Halis Kılıç, Şavşatlı Sinan Temiz, sarf Başkanı Artvin Merkez Erenler köyünden Kenan Şatır, değerli Eşi Nursal Hanımefendi ve merhum Helal Olsun Ali Abi namıyla maruf Sevim Aymen ablamız oradaydı.
 
Oğdarlı Baba dostu Bahri eminin oğlu Mehmet anar ve eşi hanımefendi ile eniştesi de davetliler arasındaydı. Nusuncurlu Zafer Cellat yeğenim de gözüme ilişti. Kılıçkaya Ersis ve civar köylerden değerli hemşerilerimiz arasında bulunan Prof. Hulusi Acar, Kiskim’den Alb. İnş.Yük.Müh.Av.Hüseyin Işık,Çörgensli Av.Mürsel Demirci ve bey babası Hacı Kurban Usta,Yusufeli MHP Bel.Başk.Adayı Erdal Demirci,Kortalı Fehmi Öztürk ve şu anda ismini hatırlayamadığım ve/veya bilemediğim pek çok hemşerimiz orada bulunuyorlardı.
 
Bu koca şehirde çoğu mecburiyetten köyünü yurdunu terk edip gelme durumunda kalan çok sayıda hemşerimizin olduğu bilinen bir gerçektir. Hâl böyle olunca dernekler çatısı altında zaman zaman toplanıp tanışmak kaynaşmak, sorunlar karşısında dayanışma içinde bulunmak da bir zaruret arz etmektedir. İşte bu tür toplantılar bu açıdan hepimiz için önem arz etmektedir. Yazımı şu dizelerimle sonlandırmak istiyorum. Artvinli demek ki dürüst demektir-Şöhreti serveti bil ki emektir-Gurbet acıdır hasret demektir-Nerye gitsen ille vardır Artvinli.
 
Daha nice 16 Şubatlara doğru sağlık ve dostluk içinde inşallah.
Mithat Tahtalı 

Bu makale 495 kez okundu.

Yazarın Diğer Yazıları
Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
08Haber Yazarlar
Mithat TAHTALI
Sevil Işık TOPARSLAN
GÜLDEN TAŞ
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com