TÜRKİYE’NİN SİYASETİ ve RECEP TAYYİP ERDOĞAN
Mithat   TAHTALI
09.10.2017

 Bugün geriye baktığımızda;620 yıl 3 kıtaya hükmeden Osmanlı toprakları üzerinde 50 den fazla devlet kurulduğunu görüyoruz. 1918’de harita üzerinde bir Türk Devleti olsun istenmediğini de biliyoruz. Bu nedenledir ki emperyalist güçler her 10 yılda bir ülkemizde kardeş kanı döktürmüş ve bu şekilde ülkemizi hizaya sokmaya çalışmışlardır. Şimdiye kadar ülkeyi yönetenler bu yüzdendir ki ‘ Acaba ABD ne der? ‘ deyip biraz da onlardan çekinerek Türkiye’yi yönetiyorlardı. Koalisyonlar ile iktidar olanlar halktan güçlü bir destek göremedikleri için ülke yararına cesur kararlar alamıyorlardı. 2002’de Ak Parti tek başına iktidar olunca R.T.Erdoğan’ın Fatih’in yeni bir çağ açması gibi yeni bir Çağın açıldığını anlatan KARADENİZLİ KASIMPAŞALI adını verdiğim bir şiir yazdım. Bu şiir 17 Aralık 2002 tarihli İsmet Başar beyin yayınladığı ARTVİN adlı gazetede yayınlandı. Sonraki yıllarda da bu gazetedeki köşemde yayınlanmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız arkasına büyük bir halk desteği aldığı için siyaseti sırtını halkına yaslayarak halkı ile beraber yapıyor. 2002’den sonraki yıllarda da dünyadaki mazlum milletlere sahip çıkarak o ülkeleri de şu anda yanına almış durumdadır. Benim şimdiye kadar gezip gördüğüm 37 ülkede ben bunları gördüm, duydum ve yaşadım. Azerbeycan’dan İran’a kadar, Balkan ülkelerinden Pakistan’a kadar herkesin benim Türk olduğumu görünce sevgilerine saygılarına ve Cumhurbaşkanımıza takdirlerine tanık oldum. Bunun en son örneği Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin Myanmar Müslümanlarına muhacirlerine yardım için gitmiş olduğu Bangladeş’te bulunduğu sırada ben Pakistan’da idim ve orada hemen herkesin bizi çok ama çok çok takdir ettiklerine tanık oldum.

            Türkiye dünyada 17.büyük  ekonomiye sahip oldu. IMF ye borç yok. Pek çok ülke nüfusundan fazla sayıda savaş mağduru muhaciri içine almış besliyor, okutuyor, barındırıyor. Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde pek çok Avrupa ülkesinden daha iyi durumda. Yüksek tahsilli genç bir nüfusa sahip oldu. Kendi ihtiyacı olan savunma silahlarını büyük ölçüde yapabiliyor. Dünyada da itibarı artıp dostlarını artırınca kendi halkının çıkarları için halkına yaslanıp ülkesinin itibarını koruyup dik durarak Emperyalistlere eyvallah etmeyince ABD ve yandaşları kudurmaya başladılar. Eskiden el altından gizli olarak içimizdeki yandaşlarını kullanmak suretiyle her 10 yılda bir darbe yaptırıp kendilerine itaat edecek adamları getirip başımıza koyuyorlardı. Ülkeleri bu şekilde hizaya getiriyorlardı. Mısır ne idi ne oldu? Saddam atom bombası yaptı dediler sonra da ‘Yokmuş bize yanlış istihbarat gelmiş ‘ dediklerini hatırlayalım.1918’de kendi çizdikleri sınırları kendileri şimdi beğenmiyorlar. O zaman Sevr ile kuramadıkları Kürt devletini şimdi kurdurmak istiyorlar. Uçaklar dolusu yapılan silah sevkiyatının amacı o. Yukarıdan Kürtler aşağıdan İsrail vurup aradaki halkları yok ederek Orta Doğu Petrollerini Akdeniz’e akıtıp ucuzdan yemek. Hesap bu, 200 yıllık proje bu. Biraz Suriye ve Irak’tan biraz da Türkiye ve İran’dan toprak alıp Kürt devleti kurulursa İsrail vaat ededilmiş topraklarına kavuşur ve Siyonist ülke şirketleri petrolü elde etmiş olur. Eğer bu proje başarıya ulaşmasa dahi ülkeler savaşır, kan kaybeder, emperyalist ülkeler de silah satar zengin olur. Kadim İngiliz siyaseti BÖL PARÇALA YÖNET. Bugün oynanan oyun budur.
                                   Eskiden SSCB vardı ve ABD bize bu tehlikeyi gösterip ileri karakolluk görevi vermişti. Türkiye’de Komünizmden korktuğu için NATO üyesi olmuş Kore’de binlerce şehit vermiştik. Şimdi o tehlike artık yok diye ABD güya Türkiye’nin  önemi kalmadığını düşünüyor. Yanlış bir hesap. Yanlış bir kanaat bence.
            SSCB döneminde öğretmenlerin öğrencilerden aldıkları bilgileri KGB polislerine aktardıklarını biliyoruz. Benzer şekilde CIA dünyanın 170 değişik ülkesinde destek verip kurdurduğu okullar eliyle o ülkeleri kontrolü altında tuttuğu bugün net bir şekilde görülüyor. İstanbul ABD Başkonsolosluğunda çalışanın tutuklanması ve buradan alınan ifadeler, itirafçıların konuşmaları, bu örgüt liderinin iade edilmemesi veya tutuklanmaması, yargılama aşamasındaki ifadelerin hep aynı olması vb. gösteriyor ki ABD’nin daha önce yaptığı darbelerde başarılı olmasına rağmen 15 Temmuz’da başarılı olamadığına çok içerlemiş durumdadır. T.C. Vatandaşlarına Libya gibi yasak koymasının sebebi budur.T.C. ABD’nin istediği suçluları verecek ama ABD, T.C. nin istediği suçluları vermeyecek. ABD süper güç ya biz o ne derse ‘Başımız üstüne emriniz olur’ diyeceğiz. İstenen budur. Benim bildiğim KARADENİZLİ KASIMPAŞALI yiğit adam ne ülkesinin şerefini yere düşürür ve ne de kendinin onurunu. Türkiye artık eski Türkiye değildir. Türkiye ne Mısır’dır, ve ne de Irak, Suriye. Türkiye şanlı tarihe sahip büyük bir DEVLETTİR. Ne ülkesini böldürür ve ne de Türk Ordusu  yenilir. İnanmayan tarihe baksın. Dün İngilizler de Yunanlıları üstümüze saldırtmış idi. İngilizler Batum Bakü Bağdat’a girmiş işgal etmiş idi. İtalyanlar Fransızlar ülkemiz topraklarını gasp  etmişlerdi. Bu namussuzlar bu kan emiciler ülkemizde yaşayan Kürt kardeşlerimize kaç defa isyan çıkarttırmışlardır. Şimdi de içimizde ve dışımızda da aynı oyunu tezgahlıyorlar. BÖL PARÇALA YÖNET. Kadim İngiliz siyaseti ve Siyonizm iş birliği. Bunların  hepsi boşuna.
            Herkesin bir hesabı Cenabı Hakkın da bir hesabı vardır. Allah devletimize milletimize yöneticilerimize yar ve yardımcı olsun, zeval vermesin inşallah.
            Sağlık ve muhabbetle. 

Bu makale 1160 kez okundu.

Yazarın Diğer Yazıları
Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
08Haber Yazarlar
Sevil Işık TOPARSLAN
Güner YALÇIN
GÜLDEN TAŞ
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com