08.11.2012
Şoförler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan isyan etti. Şehir içi belediye dolmuş kooperatiflerinin, 37 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi(Seyitler) ve C Plakalı Öğrenci Servis Kooperatiflerinin öğrenci taşıma ücretlerinin sürekli eleştirilmesine Şoförler Odası tepki gösterdi.

 

ŞOFÖR ESNAFINA POLİS VE JANDARMA BASKISI VAR!
 
Ticari araçların sürekli gideri olan mazot, lastik, sigorta ve diğer giderlerdeki artışa rağmen kooperatiflerin aldıkları resmi rayici uygulamamasına karşın şoför esnafının sürekli eleştirilmesine Başkan Alpaslan sert tepki gösterdi. Geçtiğimiz hafta, polisin ve jandarmanın başlattığı yol uygulamaları ile ticari araçlara sürekli ceza yazılması Başkan Ahmet Alpaslan’ı adeta çıldırttı. Şoförler Odası Başkanı, 1 hafta içinde 37 Nolu Kooperatife üye şoförlere 60 adet ceza makbuzu kesilmesinin altında polis ve jandarmanın bir kastının olduğunu iddia etti.  
 
REKTÖR, ÖĞRENCİLERİNI ÇOK SEVİYORSA OTOBÜS KİRALASIN BEDAVA TAŞITSIN!
 
Artvin Çoruh Üniversitesinin her akademik döneminin açılışında AÇÜ Rektörü Prof. Mehmet Duman’ın da sürekli taşıma işini gündeme getirmesine sert çıkan Başkan Alpaslan, “ Sayın Rektör madem maaş alan personeline 20-30 adet otobüs kiralayıp bedava taşıtıyorsa, kooperatiflerle görüşsün, 3-5 kuruşa da öğrencilerini taşıtsın. Bu iş lafla olmaz, öğrenciyi düşünmek böyle olur.” dedi.
 
VALİ KALKAN’A ÇAĞRI: BİZE SAHİP ÇIKIN!
 
Artvin Valisi Necmettin Kalkan’ı da göreve çağıran Başkan Alpaslan, “Sayın Valimiz yurtları bedava yapsın, lokantaları, çay ocaklarını bedava yapsın! Biz de tüm öğrencileri bedava taşıyacağız.” taahhüdünde bulundu.  
 
Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan, makamında 08 HABER Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sedat Varan’a son günlerde yaşanan olayları değerlendirdi.
 
Artvin Çoruh Üniversitesinin kurulmasıyla ilk, orta ve yüksek öğrenimde eğitim gören öğrenci sayısı arttı. Öğrenci taşıma işini yapan kooperatif ve servislerin uyguladıkları ücret tarifesinin sürekli eleştirilmesi Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan ve yönetim kurulunun 1. gündem maddesi oldu.
 
Polis ve jandarmanın şoför esnafına karşı yıldırma politikası uyguladığını kaydeden Başkan Alpaslan, Vali Necmettin Kalkan’ı göreve çağırdı.
 
 
BAŞKAN ALPASLAN: BİZ KAMU HİZMETİ YAPIYORUZ!
 
08HABER Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sedat Varan’ın sorularını cevaplayan Başkan Alpaslan görüşlerini şöyle açıkladı:
 
 
“ Son 1 haftadır polis ve jandarma görevlileri nedense tüm ticari arabaları durduruyorlar. Yolda uygulama yapıyorlar. Tabiiki görev yapacaklar ama ben diyorum ki bu ticari arabalar vergisini verir, sigortasını yatırır, devletine katkısı olur. Bir de halka hizmet yapıyorlar. Amme hizmeti görüyorlar.
 
Tamam belki 1 veya 2 tane fazla yolcu ayakta olabilir. Çoğu zaman boş gidiyoruz. Madem ki bu kadar güzel görev yapıyorlar, yanı sıra bir de korsanlara baksınlar. Polis ve jandarmaya saygı duyuyorum, onlardan rica ediyorum. Lütfen korsan arabaları baksınlar. Ticari arabalarla uğraşmasınlar. Bir kooperatife günde 10 tane 15 tane ceza yazılmaz!
 
Bu kooperatife 15 tane ceza yazdığın zaman bu kooperatifi bitirmiş oluyorsun. Peki, bitmiş kooperatif nasıl hizmet verecek. Buradan öğrencisini taşıyor, halkını taşıyor. Bazen boş gidiyor bazen dolu geliyor. Arada sırada 3-5 tane yolcumuz fazla oluyorsa bunu da görmesinler. Ha görsünler. Ama ceza yazmasınlar, uyarsınlar. Fazla yolcu almayın desinler.
Bir kooperatif nasıl hizmet verecek.
 
37 Nolu Kooperatifimize geçen yıl tarife verildi. Öğrenci için 1,5 TL ama onlar ne yaptılar 1,25 TL. Oradaki yönetim öğrenci taşıdığımız için gariban öğrenciler olduğu için 1,25 TL para alıyorlar. Daha rayiçlerini bile uygulamadılar. Sayın Valim’den rica ediyorum. Bize sahip çıksın. Valimize inanıyorum. Valime güveniyorum. Camiamıza sahip çıksınlar. Bizi üzmesinler. Biz de halka hizmeti yapalım. İnsanları memnun ve mutlu edelim. 
4 adet 5 adet ceza yiyen arkadaşımız var. Şu anda 100 puanı dolmak üzere olan arkadaşlarımız var. 1 hafta içerisinde 37 Nolu Kooperatife 60’ın üzerinde ceza yazılmıştır. Bu da bizi üzüyor. Kasıt arıyorum.  
 
37 Nolu Kooperatif hata mı yaptı bilemiyorum. Hata yapsa bile hata yapan insan affedilir. Bir sıkıntı varsa oturulur konuşulur.
 
08 HABER : FEN LİSESİ ÖĞRENCİ TAŞIMA İŞİNDE BİR SIKINTI OLDU. BUNDAN DOLAYI MI CEZA YAZILIYOR.
 
─ Fen Lisesi’nin taşıma konusu yargıya intikal etmiştir. Yargı gerekeni yapacaktır. Böyle bir şey olacağını zannetmiyor. Uzaktan yakında ilgisi olduğunu zannetmiyorum. Burada bir şey var. Öğleye kadar jandarma öğleden sonra polis uygulama yapıyorsa ben burada bir şey arıyorum ama, neyin olduğunu bulamıyorum.
 
Trafik, Jandarma eğer ceza yazacaksa, kafaya koymuşsa, şoförde her türlü hatayı arar bulur, cezayı yazar.
 
 
08 HABER : YETKİLİLER NEZDİNDE GİRİŞİMLERDE BULUNDUNUZ MU?
 
─ Dün Vali Yardımcımızla görüştük, durumu izah ettik. Onlar da bu konuyla ilgilenecekleri söylediler.
 
 
 
 
08 HABER: DOLMUŞ FİYATLARINI DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?
 
─ 1 depo mazotun kaç lira olduğunu bilen var mı? 1lt mazot kaç TL, bir lastik, araç sigortası kaç liradır bilen var mı? En az ticari araçlar 3-4 cins sigorta yaptırıyor. Bugün sigortalar yüzde 200-300 oranında zam geldi. Bir kasko 2-3 bin TL’den aşağı değil. Lastik 700 TL olmuş. Bunları hiç düşünen yok. 1 TL ya da 50 kuruş artış yapılmış kıyamet kopuyor. Hem hizmet alacaksınız hem 10 kişiyle 12 kişiyle rahat gideceksiniz hem de 1,5 TL çoktur diyeceksiniz.
 
ÖĞRENCİLERİ BEDAVA TAŞIYACAĞIZ!
 
─ Artvin’deki büyüklerime sesleniyorum: Madem arabalarımız pahalı taşıyor, 2 kooperatifin başkanlarını ve yönetimlerini toplayacağım. Ben bu öğrencileri bu sezon bedava taşıttıracağım. Ama Sayın Valim’den ricam var. Tüm yurtlar bedava olacak, lokantalar bedava olacak, çay ocakları bedava olacak. Öğrenciler her şeyimiz ya bedava taşınacak. Yalnız sigarasını içecekler. Sabahlara kadar da kafelerde gezecek, onlara da harçlık vereceğiz. Akşama kadar telefon kulağından düşmeyecek, saatlerce telefonla konuşacaklar bize gelince maliyet. Bize ödedikleri para ayda 88 TL çok değil.
Benim oğlum da kızım da Van’da okuyor. 2 araçla geziyorlar ayda 128 TL ödeme yapıyorum. Lütfen kusura bakmasınlar, araştırsınlar. Van’da dolmuş ücretleri 2 TL’nin üzerinde 2,25TL
 
 
 
ÖĞRENCİLERİ NE KADAR SEVDİKLERİMİZ GÖRSÜNLER.
 
─ Artvinli olarak biz en güzel arazilerimizi üniversiteye bağış yaptık. Para almadan. Madem öyledir. Biz Lif Levha Fabrikasını başka bir firmaya bağışlasaydık, orada en az 500 işçi çalışırdı. Artvin’imize katkısı olurdu. Madem öyle yaranamıyoruz, böyle olsaydı. Öğrencilerimizi ne kadar sevdiğimizi görsünler. Artvinlinin yabancıya ne kadar misafirperver olduğunu dünya biliyor. Büyüklerimiz de görsünler. Biz arazilerimiz, yerimizi, yurdumuzu bedava bağışladık.
Yine de gerekiyorsa okullarımız için yine bağışlayacağız. Değerli büyüklerimiz, şoförlerin üzerine fazla gitmesinler. Biz görevimizi yapıyoruz.
 
PROF. MEHMET DUMAN’A ÇAĞRI
 
─ Sayın Prof. Mehmet Duman’dan rica ediyorum. Rektör Bey, 20-30 tane otobüs kiralamış, orada çalışan personeli bedava taşıttırıyorsa, kooperatif başkanlarını çağırsın, anlaşsın, oradaki öğrencilerinin de ücretini Rektörlük ödesin. Nasıl olsa öğrencileri çok seviyoruz ya.
 
Memuruna 1,5 - 2,5 - 5 bin TL maaş veriyor. Üstelik bedava götürüp getiriyor. Bizim öğrencilerimize de üç beş kuruş versin bedava taşıttırsın. Madem ki yurt yapmıyorlar. Madem ki pahalı görüyorlar. Kendileri kooperatiflerle anlaşsın. Parayı yurtlar, üniversite ödesin. Öğrencileri bedava taşıyalım. Öğrenciler, Artvin’i daha çok tercih eder.” 08HABER  
 

 

Bu haber 4692 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 6 )
Louis Vuitton Bags On Sale In India Today
Louis Vuitton Damier Eugenie Wallet Uk <a href="http://www.gestcooper.it/ricerca.php?/084074/Louis-Vuitton-Outlet-Store-8-Reviews/">Louis Vuitton Outlet Store 8 Reviews</a> Oakley Radarlock Path Blood Orange <a href="http://synoptic-tuning.com/Application.asp?/7a19d2/Hermes-Logo-Borussia-Dortmund-News/">Hermes Logo Borussia Dortmund News</a> Bausch And Lomb Ray Ban Wayfarer Ii L1725 <a href="http://ceora.com/four.asp?/799425/Louis-Vuitton-Outlet-Locations-Florida/">Louis Vuitton Outlet Locations Florida</a> Hermes Authentic Purse Forum <a href="http://www.emountain.co.kr/global.asp?/be8161/Louis-Vuitton-Overnight-Bag-Uk-Ebay/">Louis Vuitton Overnight Bag Uk Ebay</a> Hermes Birkin 35 Iris <a href="http://www.fruitasgroup.com/comments.php?/a713bb/Designer-Louis-Vuitton-Luggage-Set/">Designer Louis Vuitton Luggage Set</a> Hermes Vancouver Sale <a href="http://www.fruitasgroup.com/fruitas.php?/ed94aa/Buy-Louis-Vuitton-Speedy-35-Online/">Buy Louis Vuitton Speedy 35 Online</a> How To Identify An Original Louis Vuitton Bag Zipper <a href="http://www.puckettsalpines.com/global.asp?/c677d9/Mulberry-Bayswater-Outlet-Uk-Inventory/">Mulberry Bayswater Outlet Uk Inventory</a> Louis Vuitton Multicolor Speedy 30 White Vanity <a href="http://www.documentalistamedico.it/ricercas.jsp?/f449f7/Camo-Oakley-Radarlock-Oakley/">Camo Oakley Radarlock Oakley</a> Gucci Handbags 2014 Australia <a href="http://www.cs-klimateknik.dk/butikscenters.asp?/858ff3/Mulberry-Leather-Money-Clip-India/">Mulberry Leather Money Clip India</a> Burberry Baby Stroller <a href="http://www.ortoverde.com/sfondo.asp?/31f187/Burberry-Trench-Vintage/">Burberry Trench Vintage</a> [url=http://flashpointsnowbike.com/Gallery.asp?/ffd2e4/Louis-Vuitton-Bags-On-Sale-In-India-Today/]Louis Vuitton Bags On Sale In India Today[/url]
Louis Vuitton Bags On Sale In India Today -- 08.01.2015 22:32
taraafsızca
öncelikle şunu şöylemeliyim ki türkiyenin çoğu yerin 1,5 tl ye artvinden sota kadar olan mesafeyi ve daha falasını gidebilirsin. artvinde ise insan bunu 3 tl yakın gidiyor bu bir gidiş de günde 6 tl ayda 20 gün gidiş geliş 120 tl ediyor normalde 60 tl gitmesi gerekirken ki bunu yıla vursak daha bir uçurum çıkıyor. ayrıca tek elcilik yaratıllmak isteniyor tek el olan herşeyde insanı sömürürler bunu bilmek için zeki olmak gerekmez.
Mustafa köse -- 14.04.2013 11:00

neden her öğrenciyi bir tutuyorsunuz.bira içen öğrenciler kadar ayın sonunu gerçekten getiremeyen öğrencilerde var.artvinde zaten sosyal hayat yeterince kısıtlı.mecvut olan 2-3 kafeyide mi çok görüyorsunuz.olaya işinize geldiği gibi bakmayın elinde bira şişesiyle gezen sabahlara kadar telefonla konuşan öğrenciler sadece bir kısmı.öğrenciler sadece dolmuş konusunda değil her alanda sömürülüyor.kimse dolmuşlar bedava olsun demiyor tek dolmuş olsun bizide 2.25 götür.
 hande demir -- 13.04.2013 19:54
bilmeden atma
arkadaşım allahın dağı dediğiniz yer artvindende önemli yerdir. biz burayı bayılmadık üniye verirken. üç kuruşa beş köfte olurmu. parası olmayan öğrencileri zaten dolmuşçular bedava taşıyorlar türkiyenin hiç bir yerinde kimse göremez ihtiyaçlı öğrenciye kart çıkarıp ücretsiz taşıyan koparatifi. yeni gelişen yerde elbette bu sorunlar olacak zamanlada düzelicek. öğrencilerden bazıları kasıtlı olarak o meymenetsiz rektörü pofpoflayarak sorunlar yaratıyor. inanınki paramız yok diyen o öğrencilerin çoğu ellerinde bralarla ne halt karıştırdıklarını bizde iii biliyoruz
 bülent yavuzdemir -- 23.03.2013 20:39
bir yönden haklı
bir yönden haklı ama önceki yönetimlerde suç allahın dahına üniversite kurulacağına asağıda cezaevi jandarma karayolları ve benzeri kurumların olduğu yerler istimlak edilip bunlar dağa taşınsa idi hem esnaf daha fazla öğrenciden yararlanmış olcak hemde bu taşımaymış benzeri sorunların hiçbiri ortaya çıkmamış olacaktı allahaşkına haftada kaç gün asker çarşıya çıkar mahkum çarşıda dolanır bir dfüşünülseya bukadar plansızlaşma yapılmadan herşey mantıklı şekilde daha rahat ilerleyebilirdi aşağısı istimlak edilip daha güzel şehir merkezinde odern üniversite yapılabilirdi kimilerin günün birinde düşünemememesi buna sebep oldu neyse sağlık olsun inşlh çözülür...
 hasan -- 11.11.2012 19:58
ARTVİN DE DOLMUŞLAR PAHALI
BEN ANKARA DA OTURUYORUM.ARTVİN DE YOL MESAFESİ KISA ÜCRETLER PAHALI. ÖĞRENCİ 2-3 DOLMUŞ DEĞİŞTİREREK OKULA GİTMESİ YANLIŞ.
 ÜLKÜ ÖNAL -- 10.11.2012 07:01
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com