13.09.2012
Bursa’nın Saitabat köyünde 2002 yılında kadınların bir araya gelerek kurdukları dayanışma derneği etkinliklerini sürdürüyor.

 Köy Kadınları Dayanışma Derneği aracılığıyla birçok sosyal ve kültürel etkinliği başarıyla başardıklarını dile getiren Saitabat Köy Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı  Sermin Cakalıoğlu İHA Temsilcimiz Nusret Durur’a tatlı bir sitemde de bulundu 120’ye yakın üyesinin bulunduğunu söyleyen Cakalıoğlu: “ Bursa Valimiz Şahabettin Harput bizlere desteğini esirgemedi.  Sizin nezdinizde Bursa Valimize maddi ve manevi katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Türk Kadını’nın bu girişimi her kurum ve sivil toplum örgütleri tarafından takdir edilmeli ve desteklenmeli. Bursa milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı da burada ağırlamak isteriz. Yapılan bu çalışmalarımızı yerinde görmelerini ve bu kadınların Saitabat köyünde ne yaptıklarını görmelerini, gördükten sonra da bir değerlendirme yapmalarını temenni ederim”dedi.Cakalıoglu konuşmasına şöyle devam etti: “ Köyde ki kadınların 21 ton salça, çeşitli reçel ,tarhana ,makarna ,silor kahvaltı çeşitleri veriyoruz ve  ayrıca köydeki maddi ve manevi yardıma ihtiyacı olan kadınlara, öğrencilere hafta sonu çalışmaları karşılığında bir nevi harçlık veriyoruz ve onları destekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

 

Bu haber 1977 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08 HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
wiPIkVDCTKbBxfzflZb
What I have observed in terms of comtuper memory is always that there are features such as SDRAM, DDR etc, that must fit in with the requirements of the mother board. If the pc's motherboard is kind of current while there are no operating-system issues, improving the storage space literally usually takes under an hour or so. It's one of several easiest laptop or comtuper upgrade methods one can consider. Thanks for sharing your ideas.
  -- 16.01.2013 00:11
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com