00.00.0000
Büyükler Karakucak Türkiye Şampiyonası Ankara Kızılcıhamam Yukarı Karaören Köyü?nde 20 Haziran Pazar günü yapıldı.

 

Ayrıca Kızılcıhamam Yukarı Karaören Köyü 12. Kültür Festivali ve Büyükler Karakucak Türkiye Şampiyonası olarak düzenlene kültür ve spor faaliyetine yoğun katılımın oldu. Ata spor karakucak güreşlerinin yer aldığı Festivale, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Festival Ağası İdris Naim Şahin, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Güreş Federasyonu Başkan Vekilleri Veysel Dalmaz, Ercan Yıldız, Mehmet Genç, Güreş Federasyonu Genel Koordinatörü Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Rodica Maria Yakşi, Karakucak Yürütme Kurul üyeleri, çok sayıda sporcu ile  vatandaşlar katıldı. 
 
Artvin Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü güreşçileri, Karakucak Şampiyonasında sıkletlerinde ilk üç derecelere girerek il sıralamasında ikinciliği Artvin’e kazandırdılar. Birinciliği Ankara, ikinciliği Artvin, üçüncülüğü ise Adana aldı.
 
Kızılcıhamam Yukarı Karaören Köyü’nde yapılan Büyükler Karakucak Şampiyonasında 55 kg. 60 kg. 66 kg, 74 kg, 84 kg, 96 kg ve ağır sıklette olan 120 kg’de kategorilerinde mücadele eden Yusufeli Spor Kulübü güreşçilerinden 60 kg’de Arif Kama birinci olurken yine aynı kategoride güreşen Şelçuk Şahin üçüncülük aldı. 66kg kategorisinde Yusufeli Spor Kulübü sporcularından Mehmet Özmuş birinci olurken 120 kg’da mücadele eden  Sait Bingöl  kategorisinde  birinci oldu.
 
Büyükler Karakucak Türkiye Şampiyonasında Artvin adına yarışan Yusufeli Belediye Spor Kulübü güreşçileri, rakipleriyle yaptığı kıyasıya mücadelede galip gelerek ilimize madalya kazandırdılar. Güreş branşında gelen başarıdan dolayı Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe, Yusufeli Spor Kulübü güreşçilerinden Arif Kama, Selçuk Şahin, Mehmet Özmuş ve Sait Bingölü bir kez daha tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Mehmet Kocatepe, “Güreşçilerimiz, Karakucak Şampiyonasında Artvin’i en iyi şekilde temsil ettiler. İl olarak ikincilikte önemli bir başarıdır. Ata sporumuz güreşimizin geliştirilmesi ve bu branşta birçok spor severleri kazandırmak için elimden geleni yapacağımızı söylemek istiyorum.Yusufeli güreşte, Türkiye çapında rüştünü ispatlayarak önemli başarılara imza atmıştır. Artvin’in başka branşta da Milli Takım’da görev yapacak sporcuların yetişmesi için daha çok çaba sarf etmesi gerekir. Destek bizden başarıyı sporcularımızdan bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bu haber 3630 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com