00.00.0000
Okulların tatile girmesi ile öğrencilerin spor ve diğer etkinliklere katılımlarını sağlamak amacı ile tanıtım ve bilgilendirme haberleri yapılıyor.

 

Kur’an kursları, yüzme dersleri, yaz okulları derken birçok seçenek öğrencilere sunuluyor.
Tatil sonrası Gençlik ve Spor Şube Müdürü Özcan Karakoç yaz okulları hakkında açıklamalarda bulundu. 
Karakoç, açılacak spor kursları hakkında şunları söyledi; “29 Haziran Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Kuruluş Günü olarak kutlanmakta olup, bugün burada yaz okullarının açılışını yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüzün Kuruluş amaçları tüm vatandaşlarımızın spor yapmalarını teminen kitle sporunun yaygınlaştırılmasını sağlamak, serbest zamanlarını işi ve okul dışında geçiren gençliğin spor alanlarına ve faaliyetlerine yönelmesini sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, yetenekli, başarılı ve gelecek için ümit vadeden sporcuların tespiti ve seçilmesi yönünde çalışmalar yapmaktır.
 
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün öğrencilerin sağlıklı birer birey olarak yetişmelerini sağlamak, spor sevgisini aşılamak, başarılı olanların ise Türk sporuna kazandırılması amacı ile düzenlediği Yaz Spor Okulları: Atletizim, Basketbol, Hentbol, Badminton, Boks, Jimnastik, Güreş, Judo, Masa Tenisi Teakwondo, Tenis, Voleybol, Karate dallarında olmak üzere toplam 14 branşta eğitim vermeye başladı. Kayıtlarımız devam etmektedir.
Sporun yararlarını saymakla bitiremeyiz. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak öğrencilerin gelişiminde önemli katkıları olacaktır. Velilerimizden bu programlardan herhangi birini veya zamanları uygun olursa birkaçını seçmelerini bekliyoruz.”
Yaz Spor Okulunda; 14 branşta kursların açılacağı bilgisini veren Gençlik Spor Şube Müdürü Karakoç, bazı kurs bölümlerinin antrenörlerini açıkladı Buna göre; Hentbol ve Voleybol Antrenörleri; Murat Ülker ve Sinan Akçay. Basketbol; Bülent Yılmaz. Kort tenisi; Serkan Şahin, Atletizim; Neşe Akın Dede, Masa Tenisi Ümit Aksu, Teakwondo; Hayati Güneri Güreş Recep Avcı, Jimnastik Aysun Akgök.
 
Şube Müdürü Özcan Karakoç, “Pazartesinden itibaren başlayan Yaz Spor Okullarına kayıtlar için herhangi bir zaman kısıtlaması, başlangıcı ya da süresi bulunmamakla beraber önceden kurslara başlayanların daha başarılı olacakları göz önünde bulundurulması gerekir. Kurslara erken başlamanın faydalı olacağı şüphesizdir.”dedi.
Sami ÖZÇELİK-08HABER

Bu haber 3394 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com