01.12.2007
Türkiye Çevre Platformu adına bir açıklama yapan Yeşil Artvin Derneği Başkanı Erdoğan Gazihan, “Madenlerimize, ormanlarımıza, suyumuza, çevremize ve doğaya sahip çıkmak için, yaşam hakkımıza, geleceğimize sahip çıkmak için, gerçekte bir sömürge yasası niteliğinde olan Maden Yasası’na karşı yürüyoruz.” dedi.
Gazihan,  dernek binasında yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti. “Dün Bergama’da bugün Kaz Dağları’nda, Artvin’de Cerattepe’de yarın Kırklareli’nde, karış karış yurdun dört bir yanında sahip olduğumuz doğal değerlerimiz çıkar hırsı ile talan ediliyor, yağmalanıyor” dedi.
                Açıklamasında 27 Kasım günü Ankara’ya yürümelerinin amacına değinen Gazihan, yurdun dört bir tarafında ruhsatlandırılan taşocakları, yeşil ve yaşamı tüketiyor iddiasında bulundu.
                Türkiye Çevre Platformu(TÜRÇEP) bileşenleri ve diğer yerel çevre dostları tarafından örgütlenecek olan bu eylemin, geri dönüşü olanaksız doğa çevre yıkımlarına engel olmak ve toplumu hareketlendirerek karar vericiler üzerinde baskı yaratmak amacıyla Artvin’den Akçakoca’dan, Çanakkale’den, Edirne’den Samandağ’dan, Taşucu’ndan ve Konya’dan Ankara’ya yürüdükleri belirtildi.
                Çevreciler 27 Kasım günü Ankara’da Çevre ve Orman Bakanlığında bir basın toplantısı yaparak somut taleplerini, yasa hakkındaki önerilerini içeren bir dosyayı ilgili Bakanlığa sunacak.
 

Bu haber 1874 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com