01.12.2007
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı. Senede bir günde olsa öğretmenler gününü kutlayan Türkiye, öğretmenlere gereken önemi yeterince vermiyor.
Artvin’deki ilk kutlamalar sabah Atatürk Anıtı’na çelenk koyulması ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı öğretmen, öğrenci ve protokol tarafından okundu.
24 Kasım Öğretmenler Günü programı, Vizyon Sinema Salonu’nda devam etti. Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Yiğitbilek , İl Jandarma Komutanı Alb.Birol Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli idareci,  öğretmen, öğrenci ve emekli öğretmenler katıldı.
Öğretmenlik mesleğinden emekli olanlar  adına duygusal bir konuşma yapan emekli öğretmen Çağatay Dinçer, anılarını anlattı.  Mesleğin güzelliklerini ve zorluklarını katılımcılara aktardı.
Vali Cengiz Aydoğdu da bir konuşma yaparak, öğretmeleri tebrik  etti. Aydoğdu, öğretmenlerin çok kutsal bir görev yaptıklarını söyleyerek öğretmelerin daha iyi koşullarda çalışmayı hak ettiğini belirtti.
Milli Eğitim Müdürlüğü adına bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Faruk Aydın ise, öğretmenlere ve öğrencilere daha iyi şartlarda hizmet vermek için elinden gelenleri yaptıkları ifade etti.
Konuşmaların ardından Sevure Dedeağaoğlu, ‘Ben Bir Öğretmenim’ adlı şiiri okudu. Daha sonra Vali Cengiz Aydoğdu, emekli  öğretmenlere teşekkür i ve onurluluk belgesi takdim etti. Öğretmenlik mesleğine ilk adımlarını atan genç öğretmenler; Türk Bayrağı etrafında halka oluşturarak yemin ettiler.
Kutlama programı sonunda ise Artvin Lisesi öğrencileri, öğretmenlerine ve katılımcılara müzik ziyafeti çektiler.  

Bu haber 1978 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem GÜNGÖR

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com