01.12.2007
Artvin şehir merkezinde bulunan içkili mekanlarda çıkan olaylar nedeniyle rahatsız olan mahalle sakinleri, imza kampanyası başlatarak, içkili mekanların şehir dışına çıkarılmasını talep etti.
Artvin ilinde özellikle Sarp Sınır kapısının açılmasıyla beraber, eğlence sektöründe talep patlaması yaşanmasına neden oldu. Tüm ilçelerde olduğu gibi Artvin Belediyesi hudutları içerisinde de mahalle aralarında içkili mekan ruhsatlarının verilmesi, mahalle sakinlerini isyan ettirdi. İçki ruhsatı almış yerlerde gece yarılarına kadar ses seviyesi yüksek müziklerin çalınması, bazı içkili mekanlarda sürekli kavgaların çıkması imza kampanyasının düzenlenmesine sebep oldu.
 
İmza kampanyasına katılan vatandaşlar, özellikle bazı içkili yerlerin bulunduğu mahalle ve sokakların kurtarılmış bölgeler olduğunu iddia  ediyorlar. Mağdur olduklarını ifade eden vatandaşlar, bu mekanlarda çıkan kavgalar, gürültü ve görüntü kirliği, toplumsal yozlaşmayı da beraberinde getiriyor açıklamasında bulundular.
Kampanyaya öncülük eden kadınlar, bu içkili yerlerin şehir dışında tespit edilecek uygun alanlara çıkarılmasını talep ettiklerini, vali, belediye başkanı ve emniyet müdüründen bu konunun üzerine gitmesini istediklerini açıkladılar.
 
İmza kampanyası ilk olarak Artvin il merkezinde başlatıldı. Çarşı Mahallesi Hürriyet Caddesi sakinlerinden 150 kişi imza atarak il genelindeki kampanyaya öncülük ettiler.
Kampanyada “Artvin için kara leke olan alanların temizlenmesi ve daha nezih yereler kavuşturulması, halkın rahatlıkla gidebileceği mekanlara dönüştürülmesi için yetkilileri Artvin halkı adına göreve çağırıyoruz” denildi.

Bu haber 2494 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08 Haber

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com