01.12.2007
Artvin Kent Konseyi bünyesinde kurulan Kadın Komisyonu çalışmalarına başladı Artvin Kent Konseyi Yürütme Kurul Üyesi Ve Kadın Komisyonu Başkanı Selma Güven başkanlığında Artvin Barosunda 19 Kasım Pazartesi günü ilk toplantısını yaptı.Toplantıda Artvin’de kadınların ortak sorunlar dile getirildi görüş ve öneriler tespit edildi.
Ele alınan konular arasında öncelikle kadınların ekonomik özgürlüklerini ele almaları gerektiği, bu nedenle el emeğinin üretilmesi ve pazarlaması için Artvin Belediyesinden  satış yeri istenmesi kararlaştırıldı. Kadın danışma ve dayanışma merkezi açılması için belediye başkanından yer istenmesini fikri önerildi. Komisyonun kadın üyeleri Artvin şehir merkezinde bulunan içkili yerler, özellikle Karahan Pasajı ve  civarında  bulunan işletmeler çevreye ve topluma  rahatsızlık verdiği, bu konuda sorunu çözülmesini, yetkililere iletilmesini istediler. Çeşitli kursların açılmasını eğitim panellerin düzenlenmesini talep edecekler.
Komisyon başkanı Güven, konuşmasında Artvin’de kadın sorunlarıyla ilgilenen  kurumların içinde iki komisyon kurulduğunu  söyledi.” Bunlardan Artvin  Barosunda Kadın Hakları Komisyonu ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde Kadın Komisyonu, bizler kent konseyi olarak kadın komisyonu oluşturulması ve etkin çalışmalar yapabilmemiz için katılımcı olunması ve sorunların hep beraber aşacağımızı örgütlü toplumla sesimizin daha gür çıkacağı bir oluşumdur” dedi . Başkan Güven: “Artık çalışmalarımızı ilgililerin  dikkate almak zorunda olacaklar oluşum için de olacağız,sesli düşünmeye ihtiyacımız var.” dedi.

Bu haber 2312 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08 Haber

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com