01.12.2007
Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce her ay planlı olarak yapılan okul müdürleri toplantısı bu ay Kılıçkaya Lisesi’nde gerçekleşti
            İki aşamada gerçekleşen toplantının ilk bölümü ilçe milli eğitim şube müdür Orhan Değer başkanlığında yapıldı. Bu bölümde okul müdürleri son bir içerisinde okullarındaki eğitim alanında yaşanan gelişmeleri dile getirdiler. Araç gereç konusunda ihtiyaçlar ve fazlalıklar üzerinde durularak, materyallerin paylaşım üzerinde duruldu.
        Ayrıca önümüzde ki günlerde kutlanacak 24 Kasım öğretmenler gününde gerekli görevlendirmeler yapıldı.
         Toplantının ikinci bölümü il milli eğitim müdürü Hamza KÖŞKER başkanlığında gerçekleşti. Köşker, bir önceki yılın eğitim öğretim durumunu özetledikten sonra bu yıl için okul müdürlerinden hedeflerini ve bunları nasıl gerçekleştireceklerini anlatmaları istedi. Tek tek söz alan okul müdürleri daha başarılı olmak için yapacaklarını çalışmaları ifade ettiler.
    Başarıya ulaşmaktan başka alternatifleri olmadığını ifade eden KÖŞKER “yaşadığımız bu coğrafyada başka alternatifimiz yok başarılı olmaya mahkûmuz. Araç gereç bakımından, imkânlarımız gerçekten mükemmel. Önceden Daktilo bile bulunmayan okullarda internet bağlantılı bilgisayarımız mevcut. Bunları iyi değerlendirelim.” dedi.
     Okumanın önemine değinen Köşker: “Mutlaka ama mutlaka okuyan toplum olmalıyız. Bunu öğrencilerimizde davranış haline getirmeliyiz. Öğrencilerimizin ders dışı kitap okumalarını sağlayalım bu konuda elimizden gelen gayreti gösterelim” tavsiyesinde bulundu.
     
      Akşam geç saatlerde biten toplantıda il milli eğitim müdür yardımcısı Faruk Aydın, Yusufeli ilçe milli eğim müdürü İbrahim Yaşar Tekin Yusufeli ilçe milli eğitim şube müdürü Orhan Değer, ilköğretim müfettişi Altan Balcı, 3 lise, 2 yibo, 12 ilköğretim okulu,  mesleki eğitim merkezi ve halk eğitim merkezi müdürleri hazır bulundu.
       Toplantı sonrasında il müdürü Hazma Köşker ilçe merkezinde yeni açılan kız yurdunda, Kâzımkarabekir ilköğretim okulunda ve Zübeyde Hanım Anaokulunda incelemelerde bulundu.

Bu haber 2173 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Yener Dedeoğlu

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com