00.00.0000
Artvin Sabit Osman Caddesi’ndeki (Hürriyet Caddesi) Köy-Kent Kasabının bir kedisi var.
Babasının işyerinde kasaplık yapan genç kızlarımızdan Reyhan Güneri, her sabah dükkânı açmaya geldiğinde kapıda nöbet tutan kedi ile karşılaşıyor. Tekir kediyi kasabın önünde görenler vatandaşlar şunları söylüyor: “Kedi işini biliyor. Nerde durması gerektiğini, tuttuğu yeri iyi koruması gerektiğini biliyor. Köy-Kent Kasabının bir kedisi var” diyerek latifelerini dile getiriyorlar. Ünlü Sanatçı Sezen Aksu bir şarkısında “Bir kedim bile yok anlıyor musun?” diyordu. Reyhan Güneri de “Artık bizim bir kedimiz var!” diyerek Sezen Aksu’ya cevap verirken şunları söyledi:
            “Bu kedinin ayağından araç geçmişti. Biz onu aldık, ayağını sardık. İlk başlarda ayağı çok kötüydü. Şimdi nerdeyse iyileşti. O günden beri bizden ayrılmıyor. Dükkânın önünden bir yere gitmiyor. Bayağı alıştık. Bir gün göremezsem gözlerim arıyor. Bundan önce de babam Enis Güneri ağaçtan düşmüş yaralı küçük kuşu bulmuş, eliyle çok güzel yuva yapmış, onu iyileştirmek için çok uğraşmıştı. Kuş yavrusu çok küçük olduğu için yaşamadı. Ama kediyi iyileştirmeyi başardık.”
Reyhan Güneri; hayvanları sevmek, onlara şefkat göstermek gerçekten çok güzel bir duygu. Yunus Emre, ne güzel söylemiş: “Yaratılanı sev yaratandan ötürü.” diyerek sözlerine son verdi.

                       

Bu haber 3164 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com