01.12.2007
Kişisel Gelişim Uzmanı Erdal Demirkıran tarafından verilen seminere öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Artvin Sınav Dergisi Dershanesi’nin Artvin Vizyon Sinema Salonu’nda düzenlediği seminere Artvin Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Faruk Aydın, veliler ile ÖSS ve OKS ‘ye hazırlanan çok sayıda öğrenci katıldı.
 
Sunumu gerçekleştiren Erdal Demirkıran, öğrencilere verdiği çarpıcı örneklerle ÖSS’nin öğrencilerin gözlerinde büyütülecek bir sınav olmadığı mesajını verdi. Sınava hazırlanan öğrencilere uzun vadeli düşünmelerini ve önlerine 2025 yılı veya daha büyük hedefleri koymasını isteyerek, Öğrenci Seçme Sınavı( ÖSS)’nin ‘Lambanın üzerine yapışmış bir sinek gibi görmeleri gerektiği’ benzetmesinde bulundu. Demirkıran’ın hareketli sunumu, öğrencileri hem güldürdü hem de düşündürdü.
 
Seminer sonrası gazetecilere açıklama yapan Erdal Demirkıran, Sınav Dergisi Dershaneleri ile bir program yaptıklarını ve Türkiye genelinde Sınav Dergisi Dershanelerine bağlı 180 dershanede bu semineri vereceklerini anlattı. Amacının öğrencilere aktardığı konularla ÖSS’yi gözlerinde fazla büyütmemelerini isteğini söyleyerek; sınavlara hazırlanan öğrencilere özgüven kazandırmak olduğunu ifade etti.
 
Artvin Sınav Dergisi Dershanesi Müdürü Fahri Akyüz de böyle bir motivasyon programını ilk gerçekleştirdiklerini belirterek, yoğun bir katılım olması bizleri memnun etti dedi. Müdür Akyüz, “ rehberlik çalışması olan bu semir ile öğrencilerin yaz rehavetinde kurtararak eğitim ve öğretim döneminin başında motivasyonunu artırmayı hedefliyoruz” dedi.  
 
Semir sonrası Kişisel Gelişim Uzmanı Erdal Demirkıran, kendi yazdığı kitapları imzalayarak öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu haber 3882 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör / 08 Haber

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com