01.12.2007
Artvin Trafik Şube Müdürlüğü tarafından 22 öğrenci taşıtı ile yolcu taşıyan minibüs ve otobüsler denetlendi.
Okul servis araçlarının denetlenmesi eğitim ve öğretim döneminin başlangıcında daha titizlikle yapılıyor. Rutin denetimlere milli eğitim müdürlüğünden yetkililerde katıldı. Komisyonun yaptığı denetimler, araçlardaki noksanlıkların tespiti ve eksiklerin giderilmesini hedefliyor.
 
Yasa gereği eğitim ve öğretim döneminin başında milli eğitim, emniyet müdürlüğü ve şoförler odası tarafından oluşturulan komisyon, denetimler sonucu bir rapor tanzim ediyor.
 
Kontrollerde, araçlarda uyarı levhaları, her koltukta emniyet kemeri, yangın tüpü, sağlık çantası ve otomatik kapının çalışıp çalışmadığı kontrol ediliyor. Denetimlerde ayrıca servis araç modellerinin 10 yaşından küçük olması ve sürücülerin en az 5 yıl ehliyetli olması şartı aranıyor.
 
Yapılan kontroller sonucu, Artvin servis araçları ve şoförleri denetimlerden başarı ile geçti.

Bu haber 2185 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör- Vildan Saraç / 08haber

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com