01.12.2007
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni kurulan Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Rektörlüğüne 2 adet midibüs otobüs ve 1 adet makam aracı hibe etti.
Büyükşehir belediye başkanı Topbaş’ın Artvin ziyareti sırasında AÇÜ Rektör Yardımcısı ve Artvin Eğitim Fakültesi Dekanı tarafından dile getirilen araç eksikliği, başkan Topbaş’ın verdiği sözü yerine getirmesi ile çözüldü.
 
Ak Parti Artvin Milletvekili Ertekin Çolak’ın Artvin ziyaretinde uğradığı AÇÜ Rektörlüğünde hibe edilen otobüsler incelendi. Milletvekili Çolak, Artvin Çoruh Üniversitesi kuruldu ama Artvin’de yeterli bir duyarlılık olmadı dedi. Çolak, başka illerde üniversite kurulduğu zaman toplantılar, şenlikler yapıldığını belirterek Artvin’de vurdumduymazlık olduğunu belirtti.
Yeni otobüsleri inceleyen milletvekili Çolak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ın verdiği her sözü yerine getirdiğine bizzat kendinin şahit olduğunu söyledi. Üniversiteye 2 trilyon para aktarıldığı açıklamasını da yapan Çolak, 1 yıl içinde yeni Yerleşke inşaatının biteceğini, AÇÜ’ ye Rektör ataması yapıldıktan sonra üniversite konusunda detaylı çalışma yapacağının altını çizdi.
 
AÇÜ Rektörü Yardımcısı Oktay Torul da başkan Topbaş’ın verdiği sözü yerine getirmesinin üniversiteye güç kattığını açıkladı. Torul,” Topbaş’ın Artvin’i ziyareti sırasında araç ve yurt sorunumuzu dile getirdim. Kendiside bana araç sözü verdi. Kendilerine çok teşekkür ederim” dedi. Üniversitenin Seyitler Köyü’nde bulunan yerleşkesine taşınması ile birlikte bu araçların büyük bir eksiği gidereceğini söyleyen Torul, ayrıca bu araçlar öğrencilerin uyum programı çerçevesinde,  Artvin ve çevresindeki turistik yerleri ziyaret etmeleri, spor karşılaşmalarına gidip gelmelerinde büyük fayda sağlayacağını açıkladı.
 

Bu haber 1933 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör/ 08Haber

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com