01.12.2007
Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği yapılan denetimler sonunda Artvin Vakıfbank İlköğretim Okuluna Beyaz Bayrak verildi.
Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığının geçtiğimiz yıl imzaladığı protokolle, Türkiye genelinde okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeylere çekilmesi amaçlanıyor. Bu proje ile Türkiye genelinde toplam 1284 okula Beyaz Bayrak verilmiş oldu.
 
Her iki bakanlığın oluşturduğu komisyon Vakıfbank İlköğretim Okulunda yaptığı  denetimler sonucu 100 puan üzerinde 98 puan vererek okulun temiz ve hijyenik olduğu tescillemiş oldu.
 
Okulun Beyaz Bayrak alması nedeniyle 20 Eylül günü düzenlenen törene Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Hamza Köşker, Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Bayraktar, daire amirleri, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Köşker, yapılan törenle okul müdürüne plaket verdi.
Törende bir konuşma yapan Vakıfbank İlköğretim Okulu Müdürü Cevat Ünal:”Toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış nesiller yetiştirmek okullarımızın asli görevidir. Bu nedenle Artvin ilinde ilk olarak bize Beyaz Bayrak verilmesi okulumuz adına gurur vericidir.”dedi.
 
Beyaz Bayrak alan Vakıfbank İlköğretim Okulu, Vakıflar Bankası tarafından yaptırılarak 1998 yılında hizmete girmişti. Okulda 22 derslikte 430 öğrenci eğitim alırken, 2 idareci, 5 memur ve 23 öğretmen görev yapıyor.

Bu haber 1848 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08 Haber

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com