01.12.2007
Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oktay Torul, konuk olduğu radyo programında üniversitenin yeni kurulduğunu hatırlatarak, bu günlere zor şartlarda gönüllü ve idealist eğitim kadrosu ile ulaştıklarını söyledi.

Radyo 08’de Artvin Zihinsel Özürlüler Derneği (ZODER) Başkanı Hatice Nur Ersöz’ün hazırlayıp sunduğu ‘Yaşamın İçinden Ta Kendisi’ adlı programının canlı yayın konuğu AÇÜ Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Torul oldu.

 

Torul, Artvin Çoruh Üniversitesi’nin ilk kayıtlarının eğitim fakültesinde yapılması nedeniyle bir çok sorunun da beraberinde geldiğine dikkat çekti.28 Mayıs 2007 tarihinde 5662 sayılı yasa ile birlikte AÇÜ’nün kurulduğunu belirten Torul, “İlimizde bulunan Eğitim Fakültesi, Orman Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Meslek Yüksek Okulu, Hopa Meslek Yüksekokulu, Arhavi Meslek Yüksekokulu Sosyal Bilimler Bölümü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve son olarak da Fen-Edebiyat Fakültesi ile Artvin Çoruh Üniversitesi kurulmuştur” dedi.

Eğitim fakültesi’nin bu yıl ilk defa mezun verdiğinin altını çizen Torul, “Verdiğimiz 38 mezundan 17 öğrencinin öğretmen olarak atanması büyük bir başarıdır. Eğitimdeki başlarımız ortadadır. Bu günlere zor şartlarda geldik. Gönüllü ve idealist eğitim kadrosu ile amaçlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bundan sonra bizi büyük sorumluluklar bizi bekliyor. Üniversitemizin  kurulma aşamasında karşılaşılan fiziki mekan sorunun yanı sıra eğitim kadrosunda eksikliklerimiz var. Buradan Artvin kökenli eğitim elemanlarına seslenmek istiyorum. Gelsinler kendi memleketlerinde hizmet versinler” diye konuştu.

Öte yandan Rektör Yardımcısı Torul, 3-10 Eylül tarihlerinde kayıt işlemlerinin yapılacağını ve bu konuda herkesin duyarlı olmasını istedi. Artvin’in bir eğitim kenti ve yaşanabilir bir il olmasının önemini dile getiren Torul, “Halkın, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının kısacası herkesin üniversiteye sahip çıkması gerekiyor” ifadesini kullandı.

Bu haber 2128 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Emrah Başer

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com