01.12.2007
Yeni kurulan Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cantürk Gümüş, Artvin’de ilk kez öğrencilerin üniversiteye 3-10 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptıracağını hatırlatarak, bu konuda herkesin duyarlı davranmasını istedi.

17 Mayıs 2006 tarihinde 5662 sayılı yasa ile kurulan Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) bu sene ilk öğrencilerini kabul ediyor. Öğürencilerin kayıt yaptıracağı 3-10 Eylül tarihi öncesi Artvin kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile basın açıklaması yapan AÇÜ Rektör Yardımcısı ve Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cantürk Gümüş, yaklaşık 570 öğrencinin aileleriyle birlikte gelerek kayıt işlemlerini yaptıracağını söyledi.

 Öğrencilerin ve ailelerin geliş ve gidişlerinde, konaklama ve her türlü işlerinde Artvinlilerin yardımcı olmasını isteyen Gümüş, “Herkesin üniversiteye sahip çıkması gerekiyor” dedi.

Fiziki mekan açısından zor koşullarda hizmet verdiklerini ifade eden Gümüş, bu eksikliğin Seyitler köyü mevkisinde yaptırılan yeni bina sayesinde giderileceğini vurguladı. Bir sonraki eğitim ve öğretim döneminde yeni binaya taşınacaklarını tahmin ettiğini kaydeden Gümüş, “Bizim çağdaş mekanlara ihtiyacımız var. Artvin’de üniversite öğrencisini ve öğretim üyelerini barındırabilmek için yurtlar ve lojmanlar yapılması gerekiyor. Bun gibi yerlerin yapılabilmesi için bizler elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bunun yanında Artvinlilerin de gerçek anlamda, üniversiteye sahip çıkması gerekiyor. Artvin sosyal ve kültürel bir kent. Burada üniversitenin yaşayabilmesi için kaliteli ilköğretim ve lise gibi okullara ihtiyaç vardır. Bir yerde kalkınma topyekun bir şekilde olur” diye konuştu.
Ayrıca Rektör Yardımcısı Gümüş, Artvin Çoruh Üniversitesi’nin akademik takviminin belirlendiğini ve 24 Eylül’de derslere başlanacağını belirterek, 13 Ekim’de de üniversitenin açılışının yapılacağını sözlerine ekledi.

Bu haber 2685 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Emrah Başer

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com