01.12.2007
Borçlu aldığı belediyeyi borçsuz belediye haline getiren başkan ‘durmak yok yola devam’ diyor
Artvin’in Yusufeli ilçesinin Kılıçkaya Beldesi son yıllarda yaşadığı değişim ile adeta yenilenirken borçlu aldığı belediyeyi borçsuz hale getirerek yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Belediye Başkanı Selçuk Fırıncı, “ Durmak Yok Yola Devam” diyor.
08 Haber Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Kılıçkaya Beldesi Belediye Başkanı Selçuk Fırıncı, yaptığı hizmetleri anlatırken iki dönem önce belediyenin borç batağında olduğunu belirterek parasal sıkıntı çekmeyen belediye haline geldiklerini söyledi. Belde Belediye Başkanı Selçuk Fırıncı beldesine yaptığı hizmetleri anlatırken en önemli yatırımları gençlere ve öğrencilere yaptıklarını hatırlatarak; “ Beldemizde spor sahası bulunmamaktaydı. Gençlerimiz bu anlamda spor yapamadıkları için yakınmaktaydılar. Yaptığımız yatırım ile spor tesisi olmayan belediyeye spor tesisi kazandırdık. Okullara Gençlik Spor Genel Müdürlüğünden spor malzemeleri temin ettik. Çocuklarımız için Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO)’nun bahçesine bir çocuk parkı yaparak onlara oyun sahası kazandırdık. Eğitim alanında yatırımlar yaparak YİBO’ya büyük onarım yaptırdık. Mevcut Kılıçkaya Lisesinin onarım ödeneklerinin çıkartılarak mevcut sıkıntılarını gidermenin yanı sıra araç gereç konusunda destek verdik.”diye konuştu.
 
Vatandaşlarımız 15 yıl kefen parası ödemeyecek
Belediye olarak yaptıkları hizmetleri sayan Belediye Başkanı Selçuk Fırıncı; “1500m.lik bir caddenin kilit parke yaptık. Araç parkımızı yenileyerek bir adet makam aracı, bir adet çöp aracı, 1 adet Mercedes vidanjör, bir adet BMC Pikap, bir adet JCB traktör kepçe, iki adet kamyon, bir adet cenaze hizmetlerinde kullanılmak üzere cenaze aracı, bir adet çiftçilerimizin hizmetlerinde kullanılmak üzere Patos makinesi, iki adet mikser harç makinesi aldık. Çarşı merkezinde ücretsiz araba yıkama yeri yaptık. Çarşı merkezi ve mahallelerin arasına oturaklar koydurtarak insanlarımızın çarşı gezisi sırasında yorgunluklarını atmalarına imkan tanıdık. Kılıçkaya beldemizi gezmeye gelen vatandaşların en önemli eksiklik olarak gördüğü bir sorunu gidermek için Çarşı merkezinde Cami’nin altında belediyeye yakışır tuvaletler yaptık. Tuvaletlerin içerisinde çağın gerektirdiği her türlü koşullar sağlanırken içerisinde temizlik amacıyla bütün detaylar düşünülerek çağdaş bir tuvalete kavuştuk. Cenaze işlerinde gasilhane ve morg kurduk. Bunun yanı sıra aldığımız malzeme ile cenaze hizmetlerinde kullanmak için her türlü malzemeyi temin ettik. Beldemizde 15 yıl boyunca cenazelerimiz herhangi bir ücret ödenmeden defnedilecektir. Bundan böyle kimse kefen parası düşünmeyecektir.”dedi.
Hizmetlerinin bunlarla da sınırlı kalmadığını belirten Selçuk Fırıncı; “ Karşıyaka mezarlığının etrafı istinat duvarı ve tel örgüyle çevrilmiş, mezarlıklara gereken önem verilmiştir. Yine Karşıyaka mahallesinde iki adet tarihi çeşme restore edilmiştir. Kış aylarında tehlike arz eden Kılıçkaya- İspir yol ayrımı arası yola 1500m bariyer yapılmıştır. Böylelikle belde çıkışındaki trafik kazalarında araçlarımızın uçması engellenmiştir. Yine belediyemizin gayretleri ve mensup olduğum AK Parti’nin destekleriyle camimize Vakıflar Genel Müdürlüğünden 160 milyar ödenek çıkartarak onarımının yapılması sağlanmıştır. Sağlık ocağının Sağlık Bakanlığı’ndan onarımı için gerekli ödeneği çıkarttırarak onarımını sağlattık. Sosyal faaliyet kapsamında beldemizin tanıtımı, insanların bir araya gelip kaynaşmalarını sağlamak için hiç yapılmayan Marant boğa güreşlerinin başlatılmasını sağladık.”dedi.
 
Hizmetlerimiz devam edecek 
Yaptıkları hizmetlerin devam edeceğini söyleyen Belde Belediye Başkanı Selçuk Fırıncı; “Kanalizasyon çalışmalarından sonra bütün caddelerin kilit parke döşenmesi için ihale aşamasındayız. 21.yy’da kanalizasyonu olmayan bir beldenin ihalesinin yaparak inşaatına başlayarak inşaatı tüm hızıyla devam ettirmekteyiz. Daha sonra kanalizasyonu geçen caddelerin üst yapı hizmetlerini de tamamlayacağız. Bu yaptığımız hizmetler tamamen AK Parti iktidarı zamanında yapılmıştır. Hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecektir. Beldeme hizmet vermekten yılmadım, hiçbir zaman da yılmayacağım, geniş kapsamlı projelerle yola devam edeceğim.”diyerek konuşmasını tamamladı.
                                                                                                   

Bu haber 2874 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Tolga GÜl

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com