01.12.2007
Türkiye’de ve dünyada küresel ısınmadan sıkça bahsedildiği bu günlerde, Artvin’in Borçka İlçesi Camili yöresi Cankurtaran geçidi mevkisinde görülen kocaman kar kütleleri görenleri şaşırtıyor.

İnsan yaşamını önemli derecede tehdit edeceği bilim adamları tarafından öne sürülen küresel ısınmaya inat bir durum Artvin’de gerçekleşiyor.

Yaklaşık bin 250 rakımlı Borçka Camili yöresi Cankurtaran mevkisinde kar kütleleri hava sıcaklıklarının en yüksek olduğu ağustos ayında bile erimiyor. Termometrelerin gölgede 35-40 derece sıcaklığı gösterdiği ağustos ayının ilk günlerinde bu bölgeden geçen yerli ve yabancı turistler gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Sıcak havanın vermiş olduğu yorgunluğu kar kütlelerine dokunarak atmaya çalışan turistler, bu anı fotoğraf makineleriyle de görüntülemeyi ihmal etmiyorlar. Öte yandan, elleriyle kazıdıkları karları yiyen turistler zaman zaman da bir birlerine kartopu atarak güzel görüntüler oluşturdular.

 

Bu haber 1739 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Emrah Başer

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com