01.12.2007
Geçtiğimiz hafta düzenlenen törenle hizmete açılan Özel Yeşil Artvin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi uzman eğitim kadrosu ile hizmet vermeye başladı.

Özel Yeşil Artvin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sevgiye rehber olmayı hedefliyor.

 

Yıllardır eksikliği büyük ölçüde hissedilen rehabilitasyon merkezi Artvin’de özel girişimciler tarafından açılarak sahasında hizmetlerine başladı. Şu an 51 öğrencisi bulunan ve günde 10 saat eğitim verilen Rehabilitasyon merkezinde herkese bireysel eğitim, grup eğitimi, bilgisayar destekli eğitim, aile eğitimi, dil ve konuşma eğitimi, spor ve yaratıcı drama etkinlikleri ile psikolojik danışman ve rehberlik hizmetleri  gibi eğitim metotları sunuluyor.. “En büyük özür sevgisizliktir” anlayışı ile yola çıkan merkezden zihinsel, bedensel, işitme ve görme yetersizlikleri bulunan öğrenciler yararlanıyor.

Son derece modern koşullarda hizmet veren Yeşil Artvin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin Müdürü Mahmut Yaşar, 2003 verilerine göre il genelinde bin 780 özürlünün bulunduğuna dikkat çekti. Açmış oldukları merkez sayesinde özürlü ailelerinin il dışına gitme zorunluluklarının ortadan kalktığına değinen Yaşar, “Sorumluluk kabul eden ve kendisi ile yüzleşen aileler bizlere gelerek sorunlarını paylaşıyor. Ancak bizim amacımız özürlüsü olup da bunu dışa yansıtamayan kapalı bir şekilde yaşamak zorunda kalan ailelere ulaşmak istiyoruz” dedi.

Bu haber 3543 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Emrah Başer

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com