18.05.2022
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı´nın 103. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ulu Önder Atatürk´ün Samsun´a çıktığı bu gününün müreffeh ve hür yarınlara yürüyüş olduğunu belirten Vali Doruk, mesajında şunları kaydetti.

 Aziz milletimizin bağımsızlığa olan inancını yansıtmakla birlikte müreffeh ve hür yarınlara yürüyüşümüzün de başlangıcı olan 19 Mayıs, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biridir.

 
Kahraman ecdadımızın sarsılmaz bir kararlılıkla yeniden ayağa kalktığı 19 Mayıs, bu mukaddes topraklarda her daim onurlu bir şekilde yaşayacağımızı tüm dünyaya ilan ettiğimiz tarihi bir gündür.
 
Ecdadımızdan emanet aldığı bu asil ruha, vatan ve bayrak sevgisine sonuna kadar sahip çıkan kıymetli gençlerimiz, geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sinin en büyük güvencesidir.
 
Son dönemde hız kazanan milli ve yerli imkanlarıyla bölgesinde oyun kuran ve oynanan kirli oyunları bozan bir ülke olarak, gençlerimizin bu süreçteki katkıları ve başarılarıyla gurur duyuyoruz.
 
Bu düşüncelerle, gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu destansı mücadeleyi zafere taşıyan tüm kahramanlarımızı saygıyla yâd ediyorum.

Bu haber 327 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com