18.05.2022
KAFKASÖR FESTİVALİ’NİN TARİHİ AÇIKLANDI Artvin’in en önemli festivallerinden olan Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali bu yıl 30 Haziran-1-2-3 Temmuz 2022 günlerinde 4 gün olarak yapılacak.

 Artvin Belediyesinin basına servis ettiği afişlerde 30 Haziran Perşembe, 1 Temmuz Cuma, 2 Temmuz Cumartesi ve 4 Temmuz Pazar günü olacak şekilde planlandı. Pandeminin etkisiyle 2 yıldır yapılamayan festival geçen yıl, 20-21 Ağustos tarihlerinde yapılmış ve sadece boğalar güreşmişti. Diğer etkinlikler pandemi gölgesinde yapılamamıştı.  

 

ARAZİ ARTVİN HALKININ OLDU.
Artvin şehir merkezine 8 km mesafede bulunan Kafkasör yaplasında düzenlenen ve bu yıl 41’incisi yapılacak olan Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali’nin önemi bu yıl daha farklı olacak. Yıllardır bir aileye ait alanda yapılan festivalde yapılacak mı- yapılamayacak mı? tartışmalarının gölgesinde yapılıyordu. Artvin Belediyesi ve arazi sahiplerinin anlaşması sonucu arsa hayırsever iş insanı İsmet Acar tarafından satın alınarak Artvin Belediyesine hibe edildi. 
Pandemi nedeniyle 2019 ve 2020 yıllarında yapılamayan Kafkasör Festivali, bu yıl korona tedbirlerinin kaldırılması sonucu 4 gün ve birçok etkinlikle dolu olarak yapılması planlanıyor. Açıklamanın ardından otellerdeki rezervasyonlar dolmaya başladı.

Festival programı henüz tam olarak açıklanmadı. Görüşmelerin devam ettiği gelen bilgiler arasında

Bu haber 691 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com