11.05.2022
DARÜŞŞAFAKA’DAN YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARA BÜYÜK FIRSAT! Tam burslu ve yatılı eğitim için Darüşşafaka Giriş Sınavı 29 Mayıs´ta 31 ilde yapılacak. Sınav için başvuru tarihi ise 23 Mayıs’ta sona eriyor. Sınava ilkokul 4. sınıfta okuyan öğrenciler başvurabiliyor.

 Darüşşafaka Cemiyetinden basın organlarında yapılan duyuruda şunlar kaydedildi. “Annesi ve/veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2022 yılı sınavı, 29 Mayıs Pazar günü saat 11.00’de Türkiye’nin 31 ilinde düzenlenecek. İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin katılabildiği sınavda başarılı olan, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünden geçen öğrenciler ortaokuldan üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi alma hakkı elde edecek.”

Darüşşafaka’nın Tarihçesi:
30 Mart 1863 tarihli Sultan Abdülaziz Han´ın fermanıyla kurulan Darüşşafa’nın amacı; yoksul ve yetim çocukların eğitim-öğretimine destek olmaktı. Pek çok Osmanlı paşası ve aydınının üyesi olduğu Dernek, Türkiye tarihinin eğitim alanındaki ilk sivil örgütlenme örneğini oluşturdu.
Sınav merkezleri arasında Trabzon, Kars ve Samsun illeri de yer alıyor. Maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yol masrafları konusunda destek sağlanacak.
Darüşşafaka Cemiyeti eğitimde fırsat eşitliği sağlıyor.

Darüşşafaka Sınavı Kayıt Bitim Tarihi: 23 Mayıs 2022, Pazartesi
Darüşşafaka Sınav Günü: 29 Mayıs 2022, Pazar
Darüşşafaka Sınav Saati: 11.00*
Detaylar bilgi için https://www.darussafaka.org/ ziyaret ediniz. 

Bu haber 437 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com