21.03.2022
MESLEKTE 50 YILIN ONURUYLA OPERATÖR DR. MIKAİL KAYA Türk Tabipler Birliği meslekte 50 yılı devirmiş emekçi doktorlara onur ödülü verdi.

 Artvin’in yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden biri olan Op. Dr. Mikail Kaya, meslekte 50 yılı geride bırakmış hekim olarak TTB’nin onur ödülünü alarak kısa bir konuşma ile teşekkür etti.

Yıllarca Hekimliği yanı sıra yöneticilik, idarecilik de yapan ve halen İstanbul Sultanbeyli’de bulunan Saygı Hastanesinin Başhekimi olarak görev yapan Op. Dr. Mikail Kaya’nın memleket, doğa, insan, kültür ve sanat sevgisini bilmeyen yok. Kaya mesleğini aşkla yapan hekimlerimizden biri.
İşinsanı, dostu İsmet Acar’ın teşvik ve ricasıyla bir dönem İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanlığı’na aday olmuş, vakfın üyelerinin teveccühü ile vakfın başkanı olmuş. Hala bu vakfın üyesi olarak hizmet vermeye devam ediyor.
Meslekte 50 yılını doldurmanın mutluluğunu aldığı onur ödülü ile dile getiren Op. Dr. Mikail Kaya”
“ Türk Tabipler Birliği’ne çok teşekkür ediyorum. 50 yıl olmuş. Yaşlandığımızın farkına bile varamadık.
Gece gündüz demeden hastalarımız için bir ömür veren biz hekimlerin mesaisi olmaz. Gecenin bir vaktinde yatağımızdan kalkıp saatlerce ameliyathanede bir can kurtarmak için alınteri dökeriz.
Doktorlar olarak zor günler yaşasak da görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle 50 yıl önce ki sınıf arkadaşlarımı gördüğüm için çok mutlu oldum.” dedi.

Bu haber 1007 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com