05.03.2022
BÖBREĞİNİ OĞLUNA VEREN BABADAN TEŞEKKÜR Böbrek hastası oğluna böbreğini veren babadan teşekkür. Yusufeli Yokuşlu köyünden, eski başbakanlardan merhum Yıldırım Akbulut’un yakın koruması olan emekli polis Ayhan Kaleli(64), 35 yaşındaki oğlu Ömer’e böbreğini verdi.

 İstanbul Şişli Memorial Hastanesinde yapılan başarılı ameliyat ve böbrek naklinden sonra baba Ayhan Kaleli 1 gün sonra taburcu edilirken, böbrek nakli olan Ömer Kaleli (35) birkaç gün daha hastanede kalacak.

Baba Ayhan Kaleli, ameliyatı ve nakli gerçekleştiren doktor ve ekibine, gerek telefonla, gerek sosyal medyadan geçmiş olsun dileğinde bulunan dost akraba ve arkadaşlarına teşekkür etti. Bir teşekkür mesajı yayınlayan Ayhan Kaleli şu ifadelere yer verdi;
“En mutlu olduğum andı beni sedyeye koyup ameliyat masasına taşıdıkları an.
Bana korkmamam gerektiğini söylediler, ben ise ne korkusu şu anda en büyük mutluluğu yaşıyorum diyebildim sadece, gerisini hatırlayamıyorum.
Hem niçin mutlu olmayayım ki? Evladıma çare olacaktı belki benim kararım ve de gerçekten çare oldu.
Oğlum Ömer´in sağlık durumu çok iyi her şey yolunda gidiyor, böbreği de çalışmaya başladı.
Evladım artık gülüp tebessüm bile edebiliyor.
Hani Nazım´ın bir şiiri vardır, "Güzel günler göreceğiz çocuklar" diye.
Evet tam da o şiir gibi bütün çocuklarımızla güzel günler göreceğiz.
Biz, hekimlerimize her zaman güvendik, doktoru çok olan bir aileden geliyoruz kıymetlerinin ne derece önemli oldukları ezelden beridir bizce malumdur.
Her şey yolunda gidiyor, oğlum artık gülüyor.
İnsan ne ile yaşar ve nasıl mutlu olabilir sevgili dostlar, sevilmek, sevmek, tanımak yahut beraberinde getirdiği itibarla.
Hastane sürecinde gerek sosyal medyada gerekse sesli iletişim yoluyla yüzlerce kişi bize ulaştı, bizi neden yıkamıyorlar biliyor musunuz dostlar, biz başka toplumlar gibi egoist bir gelenekten gele insanlar değiliz, duygusalız her şeyden önce ve dayanışma içerisindeyiz. O kadar çok dostum sevenimiz varmış ki işte insanın en büyük sermayesi.
Başka bir söz bulamıyorum kelimelerle anlatacak ama desteğinize ilginize muhtaçtım ve onu da fazlasıyla gördüm sizlerden.
Türk hekimlerine gelince dünyanın hiçbir yerinde böylesine hümanist böylesine insancıl hekim göremezsiniz arkadaşlar.
Onlar eli öpülesi. İnanın daha fazla bir şey yazamıyorum hepinize çok çok teşekkür ediyorum.
Gülmeye devam et oğlum.”

Bu haber 928 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com