06.03.2022
CHP Artvin Milletvekili Av.Uğur Bayraktutan, 7 Mart Artvin´in kurtuluşunun 101. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Bayraktutan mesajında şunlar kaydetti:

"Cumhuriyet Kenti Artvin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını kutlamanın coşkusu ve gururu içerisindeyiz. 7 Mart 1921’de bir işgal sonlanmış, bu ülkenin kuzey doğusunun kurtuluşu müjdelenmiştir. Vatanına ve bayrağına bağlılığı, Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgisi ile tanınan Artvin, ülkemizin medeniyet meşalesidir. Artvin işgal altında olan ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, düşmanı kovmuş ve özgürlüğüne kavuşmuştur.

 
Milli birlik ve beraberliğin öneminin daha çok kavrandığı şu günlerde, böyle anlamlı bir günün coşku ile Artvin’imizde ve tüm yurtta kutlanması, ulusal hafızamızı tazeleyecek; milletimizin ihtiyacı olan birlik ve beraberlik duygularını güçlendirecektir. Bu güzel topraklarda bağımsız yaşamamızı sağlayan başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, halk kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla bir kez daha anıyor, emanetleri olan bu kutsal toprakların her zaman koruyucusu ve savunucusu olacağımızı bizzat belirtmek istiyorum.
 
Biliyorum ki 7 Mart tarihi sadece Artvin’de ve ilçelerinde değil; ülkemizin ve dünyanın saymakla bitiremeyeceğimiz birçok noktasında Artvinlilerin sevincine, heyecanına şahitlik edecektir.
 
Bu düşüncelerle Artvin’imizin kurtuluş gününü, birlik ve beraberlik duyguları ile kutluyor; bu ülkede demokratik katılımın ve mücadelenin arandığı, Cumhuriyet ve değerlerin altının çizileceği her karanlığa doğan güneş olan Cumhuriyet Kenti Artvin’in Milletvekili olarak, Artvin’imizin kurtuluşunun tüm ulusumuza kutlu olmasını diliyorum."

Bu haber 795 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com