23.12.2021
ARTVİN KAYAK MERKEZİ HAFTA SONU AÇILIYOR Artvin şehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunan Atabarı Kayak Merkezi son 2 gündür yağan yoğun kar yağışı sonrası kayak severler için hazırlanıyor.

 Artvin Gençlik Spor İl Müdürlüğü dün sabaha kadar kar sıkıştırma çalışmalarını yürüttü. Bugün de devam edecek olan kar tepme çalışmaları ve telesiyej kontrollerinin ardından kayak tesisi hafta sonu kış sporu için hizmete açılacak.

Dün yağan kar sonrası bölgeye giden elektrik hatları zarar gördü. Aksa Enerji hattaki arızayı gidermek için bölgeye ekip gönderdi. Tesis bölgesinde bulunan işletmeciler de son hazırlıklarını gözden geçiriyorlar.
Cumartesi ve Pazar günü hizmete açılacak tesis için 112- AFAD ve Gençlik Spor İl Müdürlükleri ile emniyet güçleri görevlendirilecek.
Atabarı Kayak Merkezi Kafkasör Yaylası’nın hemen üzerinde 1800 rakımlı Mersivan bölgesinde bulunuyor. Kayak Merkezi, Karadeniz bölgesinde en iyi tesis olarak gösteriliyor.
Tesise giden vatandaşlar kayak yapmanın yanı sıra snowboard yapabilecek kaymayı bilmeyenler ise kızak kiralayıp kaymanın keyfini yaşayabilecek.
Hafta sonu Artvin’e il dışında kış sporlarına ilgi duyan sporcular ile hafta sonunu çocukları ile kayak yapmak isteyen ailelerin şimdiden rezervasyon yaptırdığı gelen bilgiler arasında.
 

Bu haber 1103 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com