19.12.2021
Leman Sam´dan ölüme terk edilen atlar için konser Geçtiğimiz aylarda Artvin´de TIR üzerinde ölüme terk edilen ve HAYDİKO tarafından sahiplenilen atların bakımı ve tedavileri için ünlü sanatçı Leman Sam 8 Ocak´ta destek konseri düzenleyecek.

 Artvin´den Kırgızistan´a kesime götürülmek istenirken, TIR üzerinde ölüme terk edilen ve birçok gönüllünün emeğiyle yaşatılan atlar, Artvin Hayvanları Doğayı ve İnsanları Koruma ve Yaşatma Derneği (HAYDİKO) tarafından Mucizeler Diyarı projesi kapsamında sahiplenilmiş ve dört ayı aşkın bir süredir koruma altındaydı. Bakım ve tedavilerini üstlenen HAYDİKO´ya bir destek de sanatçı Leman Sam´dan geldi. 8 Ocak´ta Hopa´da düzenlenecek olan konserin geliri, bakımları süren atlar için kullanılacak.

  Mucizeler Diyarı projesi; Kırgızistan´a kesime götürülürken tır üzerinde terk edilen atların barınma, beslenme, sağlık gibi temel ihtiyaçlarının sağlanabilmesi hayata geçirilen bir proje. Mucizeler Diyarı, aynı zamanda Artvin´de kurulan yerleşkenin de adı. Proje kapsamında atların bakımının yanı sıra ilerleyen günlerde çevre köylerdeki yük hayvanlarının da besleme veya sağlık gibi ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar yapılacak.

BİLET ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ.
HAYDİKO Artvin himayesindeki Hopa Atları yararına düzenlenen konser bileti satış linki: https://biletino.com/tr/e-e0e/leman-sam-konseri/

Bu haber 1228 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com