16.12.2021
ŞAİR GÖKMEN SAKİN´İN GÖNDERDİĞİ ŞİİR KİTABI REKTÖR BİLGİN VE AÇÜ KÜTÜPHANESİNE TESLİM EDİLDİ Artvin´de ilki Artvin 08 Kültür Turizm ve Kalkınma Derneği Kurucu Başkanı Şair Gülden Taş ve dernek kurucu üyesi Oktay Köse tarafından14 Mayıs 2016 yılında gerçekleştirilen 7 Bölge 7 İklim Şiir Şölenine Erciş´ten katılan "Otomotik Gelinler" şiirinin şairi Gökmen Sakin, o tarihten sonra Artvin ile bağlarını hiç kesmedi.

 Buradaki dostlarıyla iletişim halinde kaldı, bir kaç kez gezi ve ziyaret amaçlı Artvin´e tekrar geldi.

Yazdığı memleket, sevgi, doğa, kardeşlik ve dostluk şiirleriyle Türkiye´de tanınmış şairlerimizden biri olan Sakin, "Otomotik Gelinler" şiir kitabının ardından 2. kitabı olan, ismini Van Gölü´nden alan "Göl Mavisi Şiirler" kitabını okurlarıyla buluşturdu. Türkiye´nin birçok şiir etkinliğine katılan Sakin, son kitabını Türkiye´deki tüm üniversitelerin kütüphanelerine ve rektörlerine imzalayarak gönderdi.
Artvin Çoruh Üniversitesine gönderdiği kitapları ise arkadaşı, dostu gazeteci Sami Özçelik aracılığı ile Çoruh Üniversitesine teslim etti.
Kitapları Gökmen Sakin adına AÇÜ´ye teslim eden Özçelik, "Şair Gökmen Sakin, memleket aşığı, şiir deryası bir dostumuzdur. Onunla 2016 yılında 7 Bölge 7 İklim şiir programında tanışmıştık. Otomotik Gelinler" şiiriyle ünü tüm Türkiye´ye yayılmış bir şair. Son kitabı " Göl Mavisi Şiirler"i Türkiye´deki tüm üniversite kütüphanelerine ve rektörlere imzalayarak gönderdi. Artvin´deki teslim görevini de bana verdi. 15 Aralık 2021 tarihi itibarıyla kitaplar adreslerine ulaşmıştır. Artvin Çoruh Üniversitesi Kütüphane Daire Başkanı Sayın Muhammet Kızıl´a ve Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa Sıtkı Bilgin´e teslim ettim.
AÇÜ Rektörü Mustafa Sıtkı Bilgin Şair Gökmen Sakin´e teşekkür etti. Kütüphane Daire Başkanı Muhammet Kızıl da, şair ve yazarların bu tür duyarlılık ve etkinliklerinin çok kıymetli olduğunu belirterek Gökmen Sakin´e teşekkür etti.
 

Bu haber 997 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com