01.12.2021
ARTVİN’DE KORONADAN KAYNAKLI ÖLÜMLERDE DÜŞÜNDÜRÜCÜ ARTIŞ! Türkiye genelinde ve Artvin’de korona virüsü nedeniyle genç yaşlı demeden birçok insan hayatını kaybediyor. Resmi rakamlarda gergin bir uçak dolusu insan ortalama 250 kişi hayatını kaybediyor.

 Artvin esnaflarından Öztürk İnce’nin eşi Neşe İnce covid-19 hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü Artvin Devlet Hastanesinde henüz 44 yaşında iken hayata veda etti.

Yakın tarihte Artvin Medya Genel Yayın yönetmeni 36 yaşındaki Sıddık Dalkılıç da korona nedeniyle genç yaşta vefat etmişti.
Bugün Sevgi Yıldırım, 69 yaşında 1 Aralık 2021 Çarşamba günü sabaha karşı tedavi gördüğü Artvin Devlet Hastanesinde hayata veda etti.
Artvin’de ardarda yaşanan korona vakaları ve ölümleri korkutuyor.
Artvin, aşı konusunda haritada mavi renkte olsa da ölen 3 vatandaşımızın 2’sinin aşısız olması düşündürücü.
Koronavirüs ölüm kadar gerçek. Ve şu anda elimizde aşıdan başka bir çaremiz yok. Anayasal olarak kimseyi açıya zorlamak mümkün değil.
Ancak aşısız insanların hem kendilerini, hem toplumu tehdit ettiği gerçeği göz önünde bulundurulmalı.
Aşı olan insanlara karşı da bir saygısızlık gibi duruyor. Aşıya karşı çıkıp, aşı olmayanlar hiç olmasa daha dikkatli davranıp maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyup hem kendilerini, hem ailelerini, hem de toplumu korumak mecburiyetindedir.
Soru şu; çok yakın tarihlerde art arda aşıları olmadığı için 30’lu, 40’lı yaşlarda vefat eden vatandaşlarımız, aşılarını osaydı, hastalık bu denli ölümcül olur muydu? Bugün yaşıyor olabilir miydi?
Onların günü o kadardı, aşı olsalar bu kez açıdan kaynaklı ölebilirlerdi diyenler çıkabilir. Aşının yüzde 80-90 koruduğu gerçeğini düşünmelerini öneriyorum.
Korona virüs ölümcül bir salgın hastalığı. Bu ölümcül bir gerçek! Bu çok net biliniyorsa buna karşı önlem almak zorundayız.
Bunun da tek çaresi maalesef aşı olmak. Bu hastalıktan dolayı yaşamak da ölmek de sizin elinizde. Aşı olmak ya da olmamak sizin kararınız olacaktır!
Sami Özçelik
 

Bu haber 3450 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami Özçelik

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
AŞI
LÜTFEN HERKES AŞISINI OLSUN.VEFAT EDEN KARDEŞLERİMİZE RAHMET DILIYORUM.
 Emekli Öğretmen -- 02.12.2021 17:03
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com