09.11.2021
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 10 Kasım Atatürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladlı. Doruk mesajında şunları kaydetti: "Bin yıllık vatanımız Anadolu’yu işgal etmek suretiyle aziz milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı istiklal mücadelesini başlatan ve bu destansı mücadeleyi zafere taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, en önemli değerlerimizden biridir.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ezelden beri hür ve onurlu yaşamaktan asla taviz vermeyen milletimizi istiklal mücadelesinde birleştirmiş ve bu mücadeleyi zafere taşıyarak son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Atatürk’e ve Cumhuriyetimize yapılacak en büyük katkı, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma yolunda birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde durmadan çalışmaktır.
Aziz şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin fedakarlıklarıyla kurulan; Gazi’nin “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimize sahip çıkmak hepimizin müşterek vazifesi, onu ilelebet payidar kılmak en öncelikli görevimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83. sene-i devriyesinde saygıyla ve rahmetle yâd ediyorum."

Bu haber 904 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com