05.04.2021
BİLDİRİ SAVAŞLARINA ESKİ ARTVİN MİLLETVEKİLLERİ DE KATILDI Cumartesi günü emekli amirallerin Montrö Sözleşmesi’ni kaldırmaya yönelik Meclis Başkanının açıklamaları ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki irticacı yapılanmaya tepki olarak yayımladıkları bildirinin etkileri sürüyor.

 Emekli büyükelçilerin Kanal İstanbul’a karşı bildiri yayımlamasını ardından, emekli amiraller de Hükümetin Montro Sözleşmesi’ni kaldırmaya yönelik niyetleri ve irticaya karşı tepki olarak cumartesi gece yarısı yayınladıkları bildirinin ardından şimdi de eski milletvekilleri bir bildiri yayımlayarak Hükümete karşı tepki gösterdiler.

Eski milletvekilleri adına hazırlanan bildiriye eski CHP Artvin milletvekilleri Metin Arifağoğlu ve Yüksel Çorbacıoğlu da imza attı.
Hükümet kanadı ise bu bildirileri darbe girişimi olarak niteleyip 104 emekli amirale yönelik soruşturma başlattı.  

Bu haber 1407 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com