17.03.2021
Vali Yılmaz Doruk’un, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü Mesajı: Bugün 18 Mart; ömür boyu esarete mahkûm edilmek istenen bir milletin topyekûn var oluş mücadelesi vererek Çanakkale’de kazandığı o eşsiz zaferin 106. yıl dönümü.

 Çanakkale Zaferi, tarihe sığmayan kahraman ecdadımızın yazdığı şanlı bir destan, şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarını düşmana çiğnetmeyen onurlu bir mücadeledir.

Kardeşlik ve dayanışmamızın en güçlü nişanesi olan bu kutlu zafer, merhametini düşmanından dahi esirgemeyen bir milletin tüm insanlığa örnek olacak o asil ruhunu ortaya koymuştur.
Şartlar ne olursa olsun irade ve inancın üstün geldiği bu savaşta aziz milletimiz, canından, cananından, bütün varından geçmiş ancak cennet vatanımıza namahrem eli değdirmemiştir.
Böylesine kutlu bir anlayış ve mücadele ile bizlere emanet edilen bu kutsal vatanı aynı ruhla muhafaza etmek hepimizin ortak sorumluluğudur.
Şan ve şerefle dolu tarihimize ilelebet sahip çıkacak, fedakârlık timsali kahramanlarımızdan devraldığımız bu mirası müreffeh yarınlara kavuşturmak için durmadan çalışacağız.
Şehitlerimizi yâd ettiğimiz bu anlamlı günde, onlara olan şükran borcumuzun ancak büyük ve güçlü Türkiye ideali yolunda emin adımlarla yürünerek ödenebileceğini vurgulamak istiyorum.
Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü içtenlikle kutluyor, yurdumuzun selameti uğruna toprağa düşen tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.
 

Bu haber 4258 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com