13.01.2021
Artvin Belediyesi yaptığı çalışmaları kamuoyuyla paylaştı Belediye; öz kaynakları ile yaptığı yenileme ve iyileştirme çalışmaları hakkında halkı bilgilendirdi.

  

Belediye Başkanı Demirhan Elçin hastane kavşağında yaptığı konuşma ile yapılan çalışmaları Artvin halkıya paylaştı. Artvin Belediyesi çalışmaları; Şehit Dursun Acar Caddesi, Yurttaş Saraç Caddesi ve Halit Paşa Meydanı’nda gerçekleştirdi.
 
 
Artvin Belediyesi tarafından tamamlanan çalışmalara nedeniyle açılış töreni düzenlendi. Açılışta bir konuşma yapan CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan şunları söyledi. “…Geçmişte belediye başkanlığı yapmış tüm belediye başkanlarını anmadan geçemeyeceğim. Hepsine Artvin Milletvekili olarak saygılarımı arz ediyorum. Hepsi bu kentte taş üstüne taş koydular. Artvin millet ittifakının en başarılı il sonucunun alındığı kenttir. Trakya’da dahi olmak üzere hiçbir kentte bu denli başarı elde edilmemiştir bizim açımızdan. O anlamda burada bize oy veren dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bize oy vermeyen dostlarımıza da aynı duygularımla saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum. Burada karşıt bir partinin değil önümüzdeki seçimde de onların oylarını almaya aday olan Millet ittifakının oylarını almaya niyetli bir belediye başkanı oturuyor. Ben de bu düşünce ile onları saygı ile selamlıyorum.
Bu yollar Artvinliyi mutluluğa götürsün, bu kaldırım taşları Artvin’i dostluğa götürsün. Bu kaldırım taşları Artvin’i iyiliğe götürsün
 
Belediye Başkanı Demirhan Elçin de yaptığı konuşmada çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “2019 yılında İnönü Caddesi yenileştirme çalışmalarını tamamlamış ve tarihinde birlikte açılış törenini yapmıştık.
Seçim öncesi caddelerimizi ve yollarımızı yenileyeceğiz güzelleştireceğiz sözünü vermiştik sırasıyla söz verdiklerimizi birer birer yerine getiriyoruz.
İnşallah bir aksilik olmazsa 2021 yılsonuna kadar da Cumhuriyet ve Sabit Osman Avcı caddelerini yenileyerek şehir merkezindeki yollarımızı yenilemeye devam edeceğiz.
Şehit Dursun Acar ve Yurttaş Saraç caddelerimizin yollarını yenilerken, hiç programlarında olmamasına rağmen, belediyemizin ricasıyla, doğalgaz şebekesi imalatlarını yaptıran Akmercan Doğalgaz şirketinin sahibi Sn. Gazi Akmercan ve Genel Müdürü Yunus Kesgin beylere teşekkür ediyorum.
Aynı şekilde ÇEDAŞ ve TELEKOM yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum. İmalat yaptığımız her yerde arıza olmadığı müddetçe tek bir kazma bile vurulmayacaktır.
Bütün altyapı, doğal gazından, elektriğine, Telekom’undan, kanalizasyonuna, içme suyundan, yağmur suyu kanallarına kadar bütün imalatları tamamlanmıştır.
Yayalar için caddelerinde kaldırım olmayan Artvin’de, yayalarımıza, kısıtlıda olsa yaya kaldırım imkânı yarattığımız için ayrıca sevinçli ve mutluyum.
Şehit Dursun Acar Caddesi eski adıyla Halkevi Caddesi’ne rahmetli Emin Özgün başkandan sonra yaklaşık 15-20 sene sonra ilk defa el vurduk ve güzelleştirip alt yapısını da tamamladık. Ne mutlu bize, hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.
Yurttaş Saraç Caddesi yani alt Haypet’e beklide 30 yıldır hiçbir belediye başkanı el vurmamıştı, bu bize nasip olduğu için ayrıca mutlu ve kıvançlıyım alt Haypet’teki hemşehrilerimize de helal ve hayırlı olsun.
Yapılan imalatlar süresince yaşam konforlarının bozulmasına sebep olduğumuz kıymetli hemşehrilerimizden özür diliyorum.

Ancak şunun da unutulmamasını belirtmek istiyorum, zahmetsiz rahmet olmuyor, yağmur yağmadan da güneş doğmuyor.” diyerek belediye çalışmalarını katılımcılara aktardı

Bu haber 5000 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com