26.12.2020
YUSUFELİ BELEDİYESİNDEN YARALI SOKAK KÖPEĞİNE YARDIM ELİ Ersis Caddesi’nde faaliyet gösteren bir esnafın ihbarı üzere yaralanmış olan bir sokak köpeğine Yusufeli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından müdahale edildi.

 Gelen ihbar sonrasında Yusufeli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri sokak köpeğini tespit ederek kontrol altına aldı. Kontrol altına alınan sokak köpeği Yusufeli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Akıllı tarafından muayene edildi. 

Yusufeli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Akıllı,’’ Sokak Hayvanımızın yapılan klinik muayenesi sonrasında bir ayağında kırık olduğu ve genel durumunun stabil olduğu ön tanısını koyduk. Kemik kırığının tedavisi için hayvana sedatif uygulama yapılarak ileri tedavisinin yapılması için Erzurum’a daha kapsamlı bir sağlık kliniğine gönderildi. Duyarlı esnafımıza ve ekiplerimize teşekkür ediyorum.’’dedi.
Yusufeli Belediyesi sokak hayvanları besleme odakları ile sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Bu haber 3295 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com