16.12.2020
MÜZİK PINARINDAN FEDAKÂR SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ANLAMLI DESTEK Gazeteci Nurbay Usta´nın hazırlayıp sunduğu ve Mavi Karadeniz TV´den yayınlanan Müzik Pınarı programı koronavirüs salgını ile mücadelede canlarını hiçe sayarak bugüne kadar hayatını kaybeden 250 sağlık çalışanı ve doktorlarımızı anmak ve bu süreçte fedakârca çalışmaya devam eden sağlıkçılarımızın çalışma koşullarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için özel bir program gerçekleştirdi.

 Artvin´in yetiştirdiği sanatçılar, Türkü Kız Solmaz Akgül, Piyanist Şantör Mülkü Özer Şisman, Armağan Ekinci sağlıkçıların kıyafetleri ile sahneye çıktı. Konuyla ilgili açıklama yapan Müzik Pınarı programının yapımcısı ve sunucusu Nurbay Usta;

"12. 12. 2020 Cunartesi günü Mavi Karadeniz Tv ekranlarında Türkiye’de ilk ve tek sağlık çalışanları kıyafetleri giyerek bir farkındalık oluşturmak için yapmış olduğumuz “Müzik Pınarı Sağlık Çalışanları Özel” programı sağlık çalışanlarımız ve bütün halkımız tarafından büyük ilgi gördü.
Koronavirüse yakalanan hastanede tedavi görmüş biri olarak gerçekten sağlık çalışanlarımızın nasıl hayatlarını hiçe sayarak çalıştıklarını gördüm.
Biz koronalı bir kişiyi duyduğumuzda en yakınımız bile olsa ondan kaçarken onlar, o güzel insanlar beyaz melekler, hasta insanı iyileştirebilmek için inanılmaz bir gayretle çalışıyorlar.
O insanlara sadece kuru bir alkış yapmak yetmez. Ne kadar teşekkür etsek, ne yapsak az gelir ve haklarını ödeyemeyiz. Ben de bir gazeteci olarak, bu programın yapımcısı ve sunucusu olarak koronavirüs hastaların mesleki hastalık sayılmasına destekliyor ve bunun için farkındalık programları yapmaya devam edeceğim.
Bu programı yapabilmek gerçekten çok zor.
Artvin´den kalkıp Trabzon´a geliyorsunuz programı yapıp tekrar Artvin Şavşat´a dönüyorsunuz. Bu benim için yaklaşık olarak git gel şeklinde 600 kilometre yol anlamına geliyor bu tür programları yapabilmek için mutlaka maddi desteğe ilgiye, izlenmeye ihtiyacımız vardır. Program bizden, destek sizden. Ne yapıyorsak Artvin’imiz için yapıyoruz." dedi.
Programın ardından tebrik mesajlarının yağdığını ve Trabzon basınının programı haber yaptığını belirten Nurbay Usta;
"Trabzon basını dün akşamdan haberini bile yaptı. Bütün Sağlık çalışanlarına Artvin İl Sağlık Müdürlüğüne televizyonu olmayan bir il de bu programa Artvin için destek veren sponsorlarıma, ekip arkadaşlarımla, bütün gönül dostlarına mesaj yazan yazmayan emeği geçen herkese teşekkürlerimle...
Bizleri izlemeye devam edin.
Bu hafta işleyeceğimiz konu ise Irkçılık-Kadına Şiddet ve Çocuk istismarına HAYIR diyeceğiz.
İzleyemeyen ve izlemek isteyenler için paylaşıyorum
https://www.facebook.com/mavikaradeniztv/videos/210592597323729/" dedi.

Bu haber 4776 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com