09.12.2020
Gürcistan’a gitmek isteyenler dikkat! ─ Beyan Yaparken Tercihinizi Doğru Yapın Gürcistan’a giriş yapmak isteyen kişilere yönelik covid-19 testi yaptırma zorunluluğu hakkında Türkiye’nin Batum Başkonsolosluğu resmi sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

 “Son dönemde Gürcistan’a form doldurarak resmi izinle giriş yapan vatandaşlarımızdan, girişlerine 8 gün karantina koşuluyla izin verildiği ancak kendilerinin esasen karantina olmaksızın 72 saatte bir PCR testi koşuluyla giriş yapmayı talep etmiş bulundukları yönünde şikâyetler ve karantinadan çıkmak için yardım talepleri alınmaktadır.

Gürcistan’a giriş için izinler ya 8 gün karantina ya da girişte ve her 72 saatte bir PCR testi şartıyla verilmektedir. Vatandaşlarımız form doldururken yükleyecekleri davet mektubunda bu husustaki tercihin belirtilmesi mümkün olup, bununla birlikte karar Gürcü makamlarına aittir. Bir vatandaşımızın 8 gün karantina koşuluyla girişine izin verildiği takdirde, söz konusu vatandaşımızın bu izinle Gürcistan’a giriş yaptıktan sonra kararın “karantina” yerine “72 saatte bir PCR testi” olarak değiştirilmesi mümkün olamamaktadır.
Bu itibarla, Gürcistan’a karantina olmaksızın 72 saatte bir PCR testi uygulamasıyla girmek isteyen vatandaşlarımızın sisteme yükleyecekleri davet mektubunda giriş yöntemine ilişkin tercihin belirtilmesi önem taşımaktadır.
Ayrıca, 72 saatte bir PCR testi yöntemiyle giriş arzu edilmesine rağmen başvuruya 8 gün karantina koşuluyla izin verildiği yönünde cevap alınması halinde, Gürcistan’a 8 gün karantina koşuluyla giriş yapmak istemeyen vatandaşlarımızın, seyahat programlarını Gürcistan’a giriş yapmadan önce gözden geçirmeleri tavsiye olunur.
 

Bu haber 6411 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com