16.10.2020
Artvinli iki cesur yürek girişimci kadın, güçlerini bir araya getirip D&N Organizasyon adında bir işletme kurdular.

 İşletme sahipleri, yıllarca farklı kurumlarda çalışarak emekli olduktan sonra tecrübelerini Artvin’in ihtiyacı olan bir sektöre aktarmak istediler. Dilek Çoruh ve Nesrin Öztürk, Artvin’in en büyük ihtiyacı olan; çocuk bakıcısı, yaşlı hasta bakıcısı, temizlik elemanı ihtiyacını karşılamak için iş arayanlar ile eleman arayanların buluştukları organizasyon şirketi kurarak Artvinlilere hizmet vermeye başladılar.

14 Ekim 2020 Çarşamba günü Karaduman Pasajı’na   D&N işletmesi Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in katılımıyla törenle açıldı. Açılış törenine esnaf ve Sanatlar Odası ile Artvin Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri, siyasi parti temsilciler, esnaf ve çok sayıda davetli katıldı.
D&N Organizasyon işletmesinin kurucularını açılış öncesi ziyarette bulunan TOBB Artvin Kadın Girişimciler İcra Kurul Başkanı Hatice Nur Ersöz, müteşebbislere hayırlı olsun temennisinde bulundu. Başkan Ersöz ziyarette;  Dilek Çoruh ve Nesrin Öztürk’ ü tebrik ederek “Pandemi sürecinde işletme açmak riskli, ancak bu süreçte  yardımcı eleman sıkıntısı da had safhada idi. Arkadaşlarımız piyasada bu talebi ve ihtiyacı görerek Artvin’e güzel bir işyeri kazandırdılar. Kendilerini tebrik ediyorum. Girişimci kadınlarımızı yakinen tanırım. Yıllarca çalışmışlar ve tecrübelerini, insan ilişkilerini olumlu yönde kullanarak emeklilik sonrası evde oturmayıp işveren olarak hizmet vermeye devam etmek istemişler. Artvin kadını girişimci ruhludur, fırsatları değerlendirme çabalarından dolayı tekrar kutluyorum.” dedi.
Başkan Ersöz, yıllardır dezavantajlı grupta yer alan kadınlara yönelik gönüllü çalışma yaptıklarını söyleyerek “Kadınlarımızın sosyal güvenceli iş sahibi olmasını, çalışıp üretmesini, aile ekonomisine katkısını ve bir kadının ekonomik özgürlüğüne önemsiyoruz. Bu konuda çalışıp kadınlarımızı destekliyoruz.” açıklamalarında bulundu.   
D&N Organizasyon işletme ortağı Dilek Çoruh, Başkan Ersöz’e ziyaretinden dolayı teşekkür ederek işyeri açma fikri ve hedeflerini şöyle açıkladı: “D&N Organizasyon işletmesinin isim annesi olarak yıllarca çalışma tecrübem doğrultusunda bahse konu olan hizmetleri daha önceleri gönüllü olarak hizmet vermekteydim. Bu çalışmalarımda hizmet sektöründe insan kaynağını, istihdama kazandıran, iş arayanlarla eleman arayanları bir araya getiren bir köprü niye olmayalım, dedim. Nesrin Öztürk arkadaşımla güçlerimizi birleştirerek Karaduman Pasajı’nda yerleşik düzende bir işletme açtık. Hizmetlerimizin arkasında olacağız. Yardımcı eleman arayanlar da bu güvenli, kaliteli hizmetlerimizden memnun kalacağız temin ettiğimiz personellerin bütün takibini sicil kayıtlarını tutarak dürüst, güvenilir, çalışkan ve sertifikalı çalışanlarımızla  Artvin halkına hizmet edeceğiz. İşletmemiz Artvin’de ilk kez kurulmuştur. Artvin’e hayırlı uğurlu olsun. İş arayanlar, yardımcı personel arayanlar, mutlaka bize ulaşsınlar. Arasınlar ortak payda da buluşalım.” dedi.
D&N İş ortağı Nesrin Öztürk ise işletmenin kurucu ortaklığı serüvenini anlatırken 20 yıl Esnaf Odalar Birliği Genel Sekreterliği yaptım. 2019 yılında emekli oldum. Amacım iş tecrübelerimizi, Dilek arkadaşımla birleştirerek Artvin’de iş kurma fikri oluştu.  
Artvin memur kenti. Yıllardır il dışından gelenler çocuklarına bakıcı aramaktaydılar. Zaman zaman  gönüllü yardımcı olurduk. Temizlik elemanı aralardı. Bu konuda Artvin’de temizliğe gidenleri ve aile ekonomisine katkıda bulunan üretici çalışkan kadınları tanır, zaman zamanda kendi evlerimizde çalıştırırdık. Biz öyle iş kurmalıyız ki iş kolunda ihtiyaç ve talep olsun, dedik. Dilek arkadaşımla organizasyon işlerine aracılık yapmaktayız. Biz bu iş fikrini işletme kurarak resmileştirdik. Artvin’e hayırlı uğurlu olsun. Organizasyon ekip işidir. Bizler de büyük aile olmak için yola çıktık. Artvin’in İŞKUR’u olacağız inşallah!” dedi.
D&N organizasyon irtibat numaraları 
Dilek Çoruh Tel: 0545 665 84 04
Nesrin Öztürk Tel: 0536 978 06 09
 
 
 
 

Bu haber 2331 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Furkan YILMAZ - Stajyer Öğrenci

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com