14.10.2020
Zihinsel Özürlüler Federasyonu Başkanı Aynur Dankaz, 2020 yılı Mart ayından bu yana süren koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde büyük fedakârlık yaparak insanları sağlığına kavuşturmaya çalışan federasyon üyesi hekimleri, bunun yanında tüm doktorları ve sağlık çalışanlarını unutmadı. Bu süreçte herkesin büyük zorluklar çektiğini ancak asıl zorluğu doktorların yaşadığını belirten Başkan Dankaz, Zihinsel Özürlüler Federasyonu yönetim kurulu üyesi 3 doktorla birlikte tüm sağlık çalışanları için biz teşekkür metni yayınladı.

 Bu 3 doktor arasında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Artvin´in yetiştirdiği değerlerden birisi olan Ankara´da görev yapan Dr.Yavuz Akaltun da yer alıyor.

Başkan Dankaz, sosyal medya hesabından yayınladığı yazısında şu ifadelere yer verdi.
"Mart ayından bu yana dünyamızı ve ülkemizi derinden etkileyen ve halen devam etmekte olan koronavirusü pandemisi sürecinde hepimiz çok yorulduk. Özellikle biz zihin engelli evlat sahibi aileler olarak hem kendimizi hem de evlatlarımızı koruma adına daha fazla yorulduk. Ancak hiç birimizin yorgunluğu ve riski bu savaşın ön cephesinde yer alan hekimlerimiz ve sağlık personelimizin yorgunluğundan fazla olmadı. Ailelerinden, evlatlarından uzak kaldılar, tacize ve hakarete uğradılar, yetmedi öldüler.
 
ZİHİNSEL ÖZÜRLÜLER FEDERASYONU olarak bu en ön cephede savaşan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız Dr. Neslihan HÜSÜLLÜOĞLU Çorum’da, Dr.Yavuz AKALTUN Ankara’da, Dt. Murat ALTUNOK, Zonguldak Devrek’de görev yapan hekim arkadaşlarımız.
Sivil toplumcu olma, gönüllü olma, iyi insan olma özellikleri ile hastalarına olan sorumluluklarının ötesinde biz yol arkadaşlarının da sağlıkları ile ilgilenen, evlatlarımızın bu süreci sorunsuz geçirmeleri için uğraşan, gece gündüz demeden sorduğumuz her soruyu cevaplayan, kaygılarımızı gidermeye çalışarak bize yol gösteren sevgili arkadaşlarımız sizlerle gurur duyuyoruz.
İyi ki varsınız.
İyi ki bizim yol ve kader arkadaşımızsınız.
İyi ki Zihinsel Özürlüler Federasyonu bizi bir araya getirmiş.
Bu zor ve sıkıntılı günlerde her günden daha çok size ihtiyacımız var. Sizi çok seviyoruz. Lütfen kendinize dikkat edin. Dualarımız sizinle ve tüm sağlık çalışanlarımız ile.
Allah gücünüze güç katsın...”
 

Bu haber 2246 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com