09.10.2020
İYİ PARTİ HOPA İLÇE BAŞKANLIĞI´NDAN AZERBAYCAN´IN KARABAĞ´I İŞGALDEN KURTARMA OPERASYONUNA DESTEK AÇIKLAMASI

 İyi Parti Hopa İlçe Teşkilatı Ermenistan’ın 28 Eylülde başlattığı savaşı protesto etti.

İlçe Başkanı Mürsel Şişmanoğlu kınama metnini okudu. Ardından Hopa Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Akbıyık’ın birlik çağrısıyla etkinlik sona erdi.
Hopa Merkez Camii avlusunda yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;
"28 Eylül günü Azerbaycan-Ermenistan arasında Ermenistan tarafından başlatılan ve çoğunlukla sivilleri hedef alan saldırılar olmuştur. Bu saldırılar sonucu başlayan çatışmalar yaklaşık 12 günden beri devam etmektedir. Saldırılarda hem askeri hem de sivil şehitlerimiz vardır. Tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.
Ermenistan Kadim Türk yurdu Karabağ’ı 30 yıldan beri hukuksuz bir şekilde işgal etmiş durumdadır.
1993 yılında yapılan savaşlarda 1 milyondan fazla Azerbaycan Türk’ü kardeşimiz vahşice katledilmiş ve yurtlarından sürülmüştür.
Ermeniler bu topraklara PKK ve Asala kalıntılarını yerleştirmekte olup hem Kardeş Azerbaycan’a hem de bizlere tehdit oluşturmaktadır.
BM kararlarına göre bu işgal hukuksuz sayılmakta olup Ermenistan’ın işgal ettiği topraklardan çıkması gerektiği kararı almasına rağmen Provokatör Ermenistan hiçbir uzlaşma ve barış görüşmelerine yanaşmadığı gibi Rusya ve İran’dan aldığı güçle bölgede tacizkar tutumunu da devam ettirmektedir.
Ermenistan alışkanlık haline getirdiği tacizkâr ve provokatör tutumuna karşı Azerbaycan, öz vatan topraklarını savunmak için meşru müdafaa hakkını kullanarak gereken cevabı vermiştir. Başlatılan operasyonlar sonucu Ermeniler ağır kayıplar vermiş ve hüsrana uğratılmıştır. Azerbaycan yaptığı operasyonlarla stratejik öneme sahip birçok bölgeyi işgalden kurtarmıştır ve kurtarmaya da devam etmektedir.
Ateşkes görüşmeleri Ermenistan İşgal ettiği Karabağ’dan çekilmediği sürece başlamamalıdır. Ermenistan bölgede barıştan uzak tacizlerine devam ettiği sürece Kafkaslara huzurun hâkim olması olanaksızdır.
Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak her ne şart altında olursa olsun öz kardeşimiz Azerbaycan’ın ve Azerbaycan Türklerinin yanındayız. Tüm dünya kamuoyunun Azerbaycan’ın yalnız olmadığını bilmesi gerekir.
Ülkemiz, Kardeş Azerbaycan için gereken desteği siyasi, askeri ve diplomatik alanda vermektedir, vermeye de devam edecektir.
Sürecin en başından beridir İyi Parti olarak gerek mecliste gerekse İl ve ilçe teşkilatları olarak Kardeş Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde yanında olduğumuzu dile getirdik.
Bizde İyi Parti Hopa İlçe Başkanlığı olarak burada sizlerin huzurunda bir kez daha Ermenistan’ın kahpe saldırılarını lanetliyor ve Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu en gür şekilde haykırıyoruz. Tekrar Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diler, yaralı kardeşlerimize acil şifalar dileriz.
Allaha Türk’e yar olsun, Turan eller varolsun!”
 

Bu haber 2466 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com