09.10.2020
CHP YDK BAŞKANI ARTVİN MİLLETVEKİLİ AV. UĞUR BAYRAKTUTAN MURGUL´DAKİ SİYANÜR HAVUZLARINI TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI! 2014 yılında Artvin´in Murgul İlçesi Damar Köyü´nde altın madeni işleme ve ayrıştırma tesisi için siyanür havuzu yapılmasını protesto eden yaklaşık 3 bin kişi, ´siyanüre Hayır´ sloganları ile şantiye alanına yürümüş, Cengiz Holding´e ait bakır madeninde çalışan ve havuz yapımında çalıştırılmak istendikleri için iş bırakan 900 işçide eyleme destek vermişti. Bölge halkının birlik olup “Ölüm Çukuru” olarak adlandırdıkları “Siyanür Havuzlarına” karşı çıkmaları sonucu çalışmalar son bulmuştu.

 Aradan geçen 6 yılın ardından halkın tepkisini çeken ilgili uygulamalara tekrar başlanılacağı bilgisi üzerine Araştırma Önergesi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili konuyla ilgili şunları kaydetti: “ Murgul ilçemizde siyanür havuzu açılmasının önüne geçmek ve her türlü doğa katliamının engellenmesi adına 28 milletvekili arkadaşımızın imzası ile hazırlamış olduğumuz Meclis Araştırma Önergemizi TBMM Başkanlığı’na sunduk. Önümüzdeki günlerde Meclis Kürsüsünden de konuyu dile getireceğiz.”
 

Bu haber 2372 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com