05.10.2020
TÜRKİYE KAMU SEN´DEN AZERBAYCAN´A DESTEK!.. Türkiye Kamu Sen, Ermenistan´ın sivillere yönelik saldırıları ķınadı. Ermenistan´ın hem suçlu, hem güçlü olmaya çalıştığını, ancak 28 yıldır işgal altında tuttuğunu da hatırlattı. Açıklamayı yazılı olarak Türkiye Kamu Sen Artvin İl Temsilcisi İsrafil Bayrak yaptı. Türkiye Kamu Sen üyeleri, Azerbeycan’a destek afişi astı. Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

 "Karabağ´dan çıkmadığını hatırlattı. İşgalci Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptığı ve sivilleri hedef alan kalleş saldırısını bir kez daha şiddetle telin ediyoruz.

Türkiye Kamu-Sen olarak, tüm varlığımızla kardeş Azerbaycan halkının yanında ve Azerbaycan’ın fiilen sahip olduğu ve uluslararası hukukun tescil ettiği tüm hakların sonuna kadar savunucusu olduğumuzu ifade ediyoruz.
Karabağ, Azerbaycan’ın öz toprağıdır ve Ermenistan tarafından işgal edilmiştir. Yaklaşık otuz yıldır Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisi işgal edilmiş ve bir milyonun üzerinde soydaşımız evlerini terk ederek kaçgın durumuna düşürülmüştür.
Bölgede yaşananların, “Sorun” diye tanımlanarak adeta iki ülkenin eşit koşullarda muhatap olduğu bir anlaşmazlık gibi sunulmasını asla kabul etmiyoruz. Ortada bir KARABAĞ SORUNU yoktur, düpedüz bir KARABAĞ İŞGALİ söz konusudur. Bu durumun da tek bir sorumlusu vardır: İşgalci Ermenistan!
Muhatap olduğumuz bu problemli durumun tek çözümü ise Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları derhal terk etmesi, otuz yıldır mağdur ettiği tüm vatandaşlarımıza tazminat ödemesidir.
Tek millet iki devlet anlayışımızla, canımızla, kanımızla ve tüm varlığımızla can Azerbaycan’ımızın yanındayız.
Duamız ve desteğimiz sizlerle.
Her zaman olduğu gibi tüm kalbimizle haykırıyoruz: Karabağ Türk’tür, Türk kalacaktır!”
 
 

Bu haber 3173 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com