19.09.2020
MUHARREM İNCE ARTVİN´DE!.. İnce, “ Artvin’den, papazı gönderenlere selam olsun” Muharrem İnce, başlattığı ‘Memleket Hareketi’ kapsamında Artvin’e geldi. İnce burada, Atatürk’ün 1928 yılında Amerikan konsolosu gönderdiğini ifade ederek, Artvin’den papazı gönderenlere selam olsun” dedi.

 Muharrem İnce başlattığı ´Memleket Hareketi´ kapsamında Artvin ve ilçelerinde esnaf ziyaretinde bulundu. Yoğun yağmur altında gerçekleşen programda İnce, basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

“Millet açlık sınırında yaşarken yalan ve cehalet, tartışıyoruz”
 
MEMLEKETİMİZ ÇOK DERİN
BİR YOKSULLUK YAŞIYOR!..
 
İnce yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Yağmurlu bir günde Artvin’deyiz. Memleketimiz derin bir yoksulluk yaşıyor. Özellikle içinde bulunduğumuz Doğu Karadeniz Bölgesi Türkiye’de açlık sınırı 2 bin 300 lirayken ne yazık ki, bu bölgede kişi baş gelir 2 bin 237 lira. Böyle bir ortamda millet açlık sınırının altında yaşarken, yalan ve cehaleti tartışıyoruz.
 
ADALARI PADİŞAH VERDİ!.
Adaları 1912’de padişah verdi. Hem yalancılar hem cahiller, adaları Lozan’da 1923’de İsmet Paşa’nın verdiğini söyleyecek kadar, cahil ve yalancılar. Neden cahil ve yalancılar. Adaları padişah verdi, 1912’de verdi. Lozan’ın Uşi semtinde verdi.
1912’de Atatürk daha binbaşı. Bu bir yalan, bu bir sahtekarlık cahillik. Eğer bunlar dolardan euro’dan, betondan, imardan, ranttan zaman bulsalardı biraz kitap okusalardı. Bu cehaletleri ortaya çıkmazdı.
 
İBN-İ HALDUN´U OKUSALAR!..
İbn-i Haldun diyor ki vergi ne kadar az olursa üretim o kadar fazla olur.
Bunlar dolardan euro’dan zaman bulup biraz kitap okusalardı. Mızraklı ilmihal okusalardı. Bu kadar harama yanaşmazlardı.
14. yüzyılda İbn-i Haldun’un yazdığı Mukaddimeyi okusalardı. Devleti bu kadar kötü yönetmezlerdi. İbn-i Haldun diyor ki vergi ne kadar, az olursa o bölgede üretim daha fazla olur, devleti yönetmek daha kolay olur.
Bunlar ne Mızraklı İlmihali okumuş ne de Mukaddimeyi okumuş. Ne de NUTUK okumuşlar.
Atatürk kız öğrencileri Hırıstıyan yapan koleji kapatıp konsolosu sınır dışı etmiştir.
1928’de Bursa Amerikan Kolejinde Amerikalı bir öğretmen, Türk kız öğrencileri Hırstıyan yapar. Bunun üzerine Atatürk okulu kapatır. Konsolosu sınır dışı eder. Yıl 1928, 1239’a kadar Amerikan konsolosu yoktur. Türkiye’de papazı gönderenlere Artvin’den selam gönderiyorum. Artvin’den 1928’deki onurlu dış politikayı görün bir de şimdikileri görün.
 
DOKTORLAR BU ÜLKENİN
AKILLI EVLATLARIDIR!..
Doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdır.
Birde iktidarın yancısı var Sayın Bahçeli, oda kafayı doktorlara takmış. Sayın Bahçeli doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdır.
Memleketin akıllı evlatların üzerinden elini çek. Onlar biz ölmeyelim diye ölüyorlar. Onlar çoluk, çocuğunu evde bırakıp bizi tedavi etmek için, bizi iyileştirmek için, bizi yaşatmak için, ölüyorlar.
Tıp fakültesine yüksek topuklu ayakkabıyla değil yüksek puanla girilir.
Tıp fakültesine yüksek topuklu ayakkabının arkasına basılarak girilmez. Tıp fakültesine yüksek puanlı sınav belgesiyle girilir. Bu memleketin akıllı çocuklarını daha fazla üzme.
 
ATATÜRK´E CUMHURİYEYE, İNÖNÜ´YE HAKARET EDENLERE SÖZ SÖYLE
Eğer bir şey söylemem gerekiyorsa yanı başında desteklediğin. Atatürk’e Cumhuriyet’e, İsmet Paşa’ya her gün hakaretler yağdıran yalan söyleyen iftira atan cahil takımıyla uğraş.
Kapalı kapılar yoktur yanlış anahtar vardır.
Umutsuz olmaya gerek yok. Umutlarımızı yeniden yeşerteceğiz. Kapalı kapı yoktur yanlış anahtar vardır. Onun için bütün kapıları yeniden açacağız umutlarımız yeniden yeşerteceğiz” ifadelerine yer verdi.
 
İnce daha sonra esnafı gezerek Artvin’den ayrıldı.
 

Bu haber 6105 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com