18.09.2020
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Arhavi İlçesinde Kovid-19 Tedbirlerini Denetledi Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Arhavi ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında iş yerleri, çay ocakları, alışveriş merkezleri ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı park ve meydanlarda alınan Kovid-19 tedbirlerini inceledi. İlçedeki iş yerlerini gezerek buralarda uygulanan Kovid-19 tedbirlerine ilişkin gözlemlerde bulunup iş yeri sahiplerinden bilgi alan Vali Doruk, kovid-19’la mücadelenin üç temel kuralı olan temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarına istisnasız uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

İlçede cadde ve sokaklarda da dolaşan Doruk, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, salgınla herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.


Vatandaşlardan eş, dost ve akraba ziyaretlerine çok zaruri olmadıkça ara vermelerini, kalabalık ortamlara girmemelerimi, varsa dügün, nişan, mevlit gibi etkinlikleri ileri bir tarihe atmalarını istedi.

Öte yandan denetimlerde esnafların ve vatandaşların koronavirüs tedbirlerine büyük oranda uydukları gözlendi.

Vali Doruk, daha sonra kaymakamlığı ziyâret ederek koronavirus tedbirleri kapsamında alınan ve uygulanan denetimler hakkında bilgi aldı.  Kaymakam Kamil Güzel,  ´Covid-19 Vaka Takip Haritası´ üzerinde detaylı bilgi verdi.

Denetimlerde Vali Doruk’a, Artvin Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç ve Arhavi Kaymakamı Kamil Güzel eşlik etti.

Bu haber 5527 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com