07.08.2020
İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında, Artvin’de denetimler yapıldı

 Artvin’de alışveriş merkezleri, lokanta, marketler, kafeterya, çay bahçesi, taksi durağı ile cadde ve kent meydanları gibi toplu kullanım yoğun olduğu yerlerde yapılan denetimlerde kovid-19’la mücadele kapsamında sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı ve dezenfektan zorunluluğu kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edilerek vatandaşlar uyarıldı.

Kentte sürdürülen denetimlere katılan Artvin Valisi Yılmaz Doruk,  İnönü Caddesi ve Cumhuriyet Caddesindeki market, kafeterya, lokanta, çay bahçesi, taksi durağı ile bir alış veriş merkezini gezerek burada iş yeri sahipleri ile vatandaşlardan Kovid-19 tedbirlerine uymalarını istedi. 
Esnaf ve vatandaşlara sohbet eden Vali Doruk, salgınla mücadelede kurallara uymanın hayati önem taşıdığını ifade ederek, her vatandaşın kendi önlemini alması gerektiğini kaydetti.
Doruk, el temizliği, sosyal mesafe ve maske kullanımının koronavirüs salgınıyla mücadelede olmazsa olmaz kurallar olduğunu kaydetti.
Öte yandan vatandaşların ve işyeri sahiplerinin büyük çoğunluğunun koronavirüs tedbirlerine uydukları, sosyal mesafe kuralına riayet ederek maske taktıkları gözlemlendi.
Vali Doruk ise vatandaşların ve işyeri sahiplerinin koronavirüs tedbirlerine uymasından dolayı kendilerine teşekkür etti.
Ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde oluşturulan tüm birimlerin denetimlerine aralıksız bir şekilde devam edileceği de kaydedildi.
Vali Doruk’a denetimler esnasında Vali Yardımcısı Cevat Uyanık ile İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen eşik etti.
#SağlıkİçinHepimizİçin

Bu haber 6347 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com