28.07.2020
MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISININ 7. Sİ YAPILDI Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında 26 Şubat 2019 tarihinde imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği protokolü gereğince PYK (Proje Yürütme Kurulu) toplantısın 7’ncisi Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Güray, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem, Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şehmus Bulut ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Yüksel Çoruh katıldı.

 Artvin Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan toplantıda “Nitelikli İnsan, Güçlü Toplum” hedefleri altında öğrencilerin buluş, paten ve faydalı model başvurusu yapmaları konusunda yapılacak çalışmalar ve bunların desteklenmesi görüşüldü. 

Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında sorumlu olduğumuz meslek lisesindeki patent, faydalı model ve tasarım konularında etkinliklerin artırılması; öğretmen ve öğrencilerin konuya ilişkin farkındalıklarının artırılması ve desteklenmesi, bu kapsamda Artvin MTAL okulunda öğretmen ve öğrenciler tarafından tasarlanan 3-6 yaş okul öncesi öğrencilerin kullanacakları oyuncağın tanıtımı yapıldı. Oyuncağın geliştirilmesi ve üretimi için bir çalışma başlatılması Artvin’e özgü bir marka oluşturulması kararlaştırıldı.
Ayrıca toplantıda yapımı TOBB tarafından devam eden 16 derslikli “Artvin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” binasının da eğitim öğretime hazır hale geleceği belirtildi.
 

Bu haber 1175 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com